14 Matbesticksuppsättning, 204 (!) delar, silver, modell "Empire", silvervikt cirka 8000 gram,
30 bordsgafflar, 12 -knivar och 30 -skedar, 25 bordsskedar och 29 -gafflar, 24 dessertskedar och 25 -gafflar, 9 the- och 8 kaffeskedar, 2 såsslevar samt 10 fruktknivar med silverblad, stämplar C G Hallberg Stockholm, 1900-talets början, undersida med initialer SA
Värdering | 22 000 - 24 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |