17 Spegel, förgyllt trä och pastellage, högklassigt arbete i empire av Johan Martin Berg, spegelmakare i Göteborg 1803-37,
dekor av akantus, hermesmaskaron mm, tympanonkrön, etikettsignerad, h 165 cm, någon smärre pastellagedefekt, glas gammalt men ej original
Värdering | 3 200 - 3 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |