26 Spegellampett, skuret och förgyllt trä och pastellage, högklassigt arbete i rokoko, 1760-70-tal,
genombrutet krön med dekor av rocailler mm, 1 ljusarm, h 62 cm, senare glas och bronsering, slitage
Värdering | 3 200 - 3 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |