10 Lockstop, tenn, så kallat Humpen, Tyskland, 1700-talets slut, graverad dekor av vildsvinsjakt samt av oidentifierat adelsvapen,

18725a_8da2c442c4bfdc4_lg.jpeg
  • 18725a_8da2c442c4bfdc4_lg.jpeg
  • 18725b_8da2c442c69bbd8_lg.jpeg
  • 18725c_8da2c442c7210c5_lg.jpeg
  • 18725d_8da2c49b6ba890e_lg.jpeg
  • 18725e_8da2c49b72f5ad3_lg.jpeg

stämplat Johann Jacob Kooke Eutin (verksam 1760-), h 33 cm

Utropspris1 100  - 1 200 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK