74 Otto, August, för Johann Maresch, Aussig an der Elbe, skulptur med belysning, bemålad terrakotta, sekelskiftet 1900,

19555a_lg.jpeg
  • 19555a_lg.jpeg
  • 19555b_lg.jpeg
  • 19555c_lg.jpeg
  • 19555d_lg.jpeg
  • 19555e_lg.jpeg
  • 19555f_lg.jpeg

i form av nattvakt med lykta, stämplad JM Austria, numrerad 6213 samt signerad August Otto, h 56 cm, en tumme med avslag

Utropspris2 200  - 2 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK