74 Otto, August, för Johann Maresch, Aussig an der Elbe, skulptur med belysning, bemålad terrakotta, sekelskiftet 1900,

19555a_med.jpeg
  • 19555a_sm.jpeg
  • 19555b_sm.jpeg
  • 19555c_sm.jpeg
  • 19555d_sm.jpeg
  • 19555e_sm.jpeg
  • 19555f_sm.jpeg

i form av nattvakt med lykta, stämplad JM Austria, numrerad 6213 samt signerad August Otto, h 56 cm, en tumme med avslag

Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK