359 Svärd i balja, smide, läder mässing, Malinke (Mandingo), antagligen Guinea,
1900-talets 1 hälft, total l 80 cm, anlupen, balja med skador
Värdering | 600 - 800 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |