127 Praktvärja med balja för officer, så kallad Löwenkopfsäbel, Tyskland M/1911, dekor av lejonhuvud, damaskerad klinga märkt med Kejserliga Riksvapnet, "Echt-Damast Eisenhauer"

25437a_8dafa3475449d78_med.jpeg
  • 25437a_8dafa3475449d78_sm.jpeg
  • 25437b_8dafa3543120300_sm.jpeg
  • 25437a_8dafa219a6b201d_sm.jpeg
  • 25437d_8dafa219cd09551_sm.jpeg
  • 25437e_8dafa219b9ddc4f_sm.jpeg
  • 25437f_8dafa219a26b845_sm.jpeg
  • 25437g_8dafa219b42398f_sm.jpeg
  • 25437h_8dafa219c5e7efa_sm.jpeg
  • 25437i_8dafa219c4420e6_sm.jpeg
  • 25437j_8dafa219c621c7c_sm.jpeg
  • 25437k_8dafa219a0a33ef_sm.jpeg
  • 25437l_8dafa219afce686_sm.jpeg

samt signerad "Ewald Cleff Solingen", svärtad stålbalja,  total l 96 cm, obetydligt slitage

    Värdering22 000 - 24 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK