127 Praktvärja med balja för officer, så kallad Löwenkopfsäbel, Tyskland M/1911, dekor av lejonhuvud, damaskerad klinga märkt med Kejserliga Riksvapnet, "Echt-Damast Eisenhauer"
samt signerad "Ewald Cleff Solingen", svärtad stålbalja, total l 96 cm, obetydligt slitage
Värdering | 22 000 - 24 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |