88 Praktdosa, förgyllt sterlingsilver, Frankrike, 1900-talets 1 hälft, spetsoval med Bérainornamentik och blommor, infattad gouache med mytologiskt motiv, invändigt förgylld,

26867b_8db289ab161f2b4_med.jpeg
  • 26867b_8db289ab161f2b4_sm.jpeg
  • 26867d_8db289ab0eddbe5_sm.jpeg
  • 26867c_8db289ab161f8fc_sm.jpeg
  • 26867a_8db289ab1290a40_sm.jpeg
  • 26867e_8db289ab0876010_sm.jpeg

stämplad Henri Lambin Paris (1909-36). l 12,5 cm, vikt 150 gram

    Värdering2 200 - 2 400 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK