88 Praktdosa, förgyllt sterlingsilver, Frankrike, 1900-talets 1 hälft, spetsoval med Bérainornamentik och blommor, infattad gouache med mytologiskt motiv, invändigt förgylld,
stämplad Henri Lambin Paris (1909-36). l 12,5 cm, vikt 150 gram
Värdering | 2 200 - 2 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |