276 Herrsavonett, förgylld metall, Columbus Watch Co, Columbus Ohio serienummer 281844, 1890-tal, boett från Joseph Fahys & Co, serienummer795272.

4359a_8d88a2085ba156c_med.jpeg
  • 4359a_8d88a2085ba156c_sm.jpeg
  • 4359b_8d88a208593bb25_sm.jpeg
  • 4359c_8d88a2085b80dee_sm.jpeg
  • 4359d_8d88a208590b8b1_sm.jpeg
  • 4359e_8d88a2085905ab4_sm.jpeg
  • 4359f_8d88a208599213d_sm.jpeg

dekor av Wapitihjort (Elk), dia 5,5 cm, medföljer châteleine i förgylld mässing med berlock för Independent Order of Odd Fellows

    Värdering1 200 - 1 500 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK