276 Herrsavonett, förgylld metall, Columbus Watch Co, Columbus Ohio serienummer 281844, 1890-tal, boett från Joseph Fahys & Co, serienummer795272.
dekor av Wapitihjort (Elk), dia 5,5 cm, medföljer châteleine i förgylld mässing med berlock för Independent Order of Odd Fellows
Värdering | 1 200 - 1 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |