249 Lindstrand, Vicke för Kosta, skål, glas, röd glasmassa på fotklack i klarglas, nätmönstrad underfångsdekor,
stämpelsignerad, handsignerad och numrerad 1036 (1955), h 6 cm
Värdering | 400 - 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |