380 af Petersens, Eva Lovisa, née Forbes af Lund, tuschteckning, självporträtt,

6037a_8d8c226bc16eb11_med.jpeg
  • 6037a_8d8c226bc16eb11_sm.jpeg
  • 6037b_8d8c226bb8fcf25_sm.jpeg

signerad och daterad juni 1803, synlig storlek 17 x 11 cm, Forbes var gift med förste fideikommissarien till Erstavik Johan Abraham af Petersens

    Värdering7 000 - 8 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK