84 Nordström, Patrick för Royal Copenhagen, vas med hänklar, glaserat stengods,

5656a_8d8b62d46bf92b1_med.jpeg
  • 5656a_8d8b62d46bf92b1_sm.jpeg
  • 5656b_8d8b62d461885f2_sm.jpeg
  • 5656c_8d8b62d46312d80_sm.jpeg
  • 5656d_8d8b62d46aa57e2_sm.jpeg

drejad av Carl Halier, daterad 16/9 1924 (Nordström lämnar RC 1922 men man fortsätter tilverka hans föremål), dia 26 cm, kantlagning under brättet

    Värdering4 000 - 5 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK