297 Mathsson, Bruno för Firma Karl Mathsson, Värnamo, vilstol, böjträ med original sadelgjord och senare vit fårskinnsklädsel, Vilstol nummer 36,

4380a_8d88a342ed24c90_med.jpeg
  • 4380a_8d88a342ed24c90_sm.jpeg
  • 4380b_8d88a342ebe3e5e_sm.jpeg
  • 4380c_8d88a342ed20a89_sm.jpeg
  • 4380d_8d88a342f56801f_sm.jpeg
  • 4380e_8d88a342ed7c6cf_sm.jpeg
  • 4380f_8d88a342eca879c_sm.jpeg

handsignerad BM och daterad -36, etikettsignerad Firma Karl Mathsson Värnamo samt Bruno Mathsson Möbler

    Värdering16 000 - 18 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK