Auktion söndagen den 31/3 kl 16

29/3 kl 12 - 19

30/3 kl 12 - 17

31/3 kl 12 - 16

Final bid14,000 SEK
Est15,000 - 16,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Qvarsebo, Mikael, skulptur/relief, epoxyplast, dekor av ingjutna penslar, a tergo signerad och daterad 1989, 93 x 71 cm
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, skulptur, delvis bemålat glas på stensockel, h 33 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Skulpturer, 1 par, bemålat trä, gunghästar, modern tillverkning, h 19 cm
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Nielsen, Gilbert, skulptur/relief, aluminium på svärtad träplatta, signerad Gilbert samt a tergo daterad -78, 28 x 26 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Tomte med lykta, bemålad keramik, Heissner, höjd 72 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd amerikansk konstnär, 1800-tal, relief, patinerad koppar, porträtt av Benjamin Franklin, otydlig signatur, dia 56 cm, smärre bucklor
Final bid4,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Okänd designer, art-déco, 1920-tal, väggskulptur, snäckskal och bronserad metall, dekor av dansös, h 22 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Glemme, Dagmar, egen verkstad, relief (husnummer), bemålat stengods, dekor av fiskar, signerad, l 41 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid3,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid3,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid3,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Skulptur, grönpatinerad brons, "Look at my Legs", R+R design, stämpelsignerad, höjd 25 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Wargenbrant, Andreas, skulptur, äpple, patinerad brons, plakettsignerad, höjd 33 cm
Final bid2,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Skulptur, patinerat järn, häst, sekelskiftet 1900, h 22 cm
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd konstnär, väggrelief, skuret trä, dekor av människor, Bali, höjd 49 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK