Specialauktion Balinesisk konst, del 2

23/5 12 - 19

24/5 12 - 17

25/5 kl 17

Include closed lots
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, 2 balinesiska danserskor, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 119 x 162 (!) cm_38700a_8dc6dbcb44feb7f_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, 2 balinesiska danserskor, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 119 x 162 (!) cm
Starting bid3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 54 cm_38701a_8dc6dc012b80c37_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 54 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 75 x 55 cm_38702a_8dc6dc01f98bf84_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 75 x 55 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 75 x 55 cm_38703a_8dc6dc39d39fdc4_lg.jpeg
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 7 x 53 cm_38704a_8dc6dc3ad836121_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 7 x 53 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk kärleksscen, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 53 x 73 cm_38705a_8dc6dc3be36facf_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk kärleksscen, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 53 x 73 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk musiker, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm_38706a_8dc6dc3cf0fadb3_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk musiker, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm_38707a_8dc6dc3dedde4fc_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk kärleksscen, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 54 x 73 cm_38708a_8dc6dc3ee982c8a_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk kärleksscen, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 54 x 73 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2002, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm_38709a_8dc6dc401c3c755_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2002, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 99 x 65 cm_38710a_8dc6dc4129cae75_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 99 x 65 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk musiker, signerad och daterad 2012 (?), synlig pappersstorlek 73 x 53 cm_38711a_8dc6dc42095184e_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk musiker, signerad och daterad 2012 (?), synlig pappersstorlek 73 x 53 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm_38712a_8dc6dc42e91c288_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk akt, signerad och daterad 2009, synlig pappersstorlek 56 x 76 cm_38713a_8dc6dc43cb2750c_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk akt, signerad och daterad 2009, synlig pappersstorlek 56 x 76 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesiska tempeldanserskor, signerad och otydligt daterad, synlig pappersstorlek 73 x 55 cm_38714a_8dc6dcb0a3ba190_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesiska tempeldanserskor, signerad och otydligt daterad, synlig pappersstorlek 73 x 55 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk mor med barn, signerad och daterad 2004, synlig pappersstorlek 73 x 53 cm_38715a_8dc6dcb1901b2ff_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk mor med barn, signerad och daterad 2004, synlig pappersstorlek 73 x 53 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, "New York", signerad, synlig pappersstorlek 85 x 60 cm_38716a_8dc6dcb2fab45aa_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, "New York", signerad, synlig pappersstorlek 85 x 60 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 75 x 55 cm_38717a_8dc6dcb3effda79_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 75 x 55 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk musiker, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm_38718a_8dc6dcbaa8614d1_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk musiker, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och otydligt daterad, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm_38719a_8dc6dcbbafa810e_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och otydligt daterad, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk liggande akt, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 75 x 54 cm_38720a_8dc6dcd0d45a83e_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk liggande akt, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 75 x 54 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk kärleksscen, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 53 x 73 cm_38721a_8dc6dcd1ef36e34_lg.jpeg
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 73 x 53 cm_38722a_8dc6dcd4441c93b_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 73 x 53 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk musiker, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 75 x 55 cm_38723a_8dc6dcd53440b63_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk musiker, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 75 x 55 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm_38724a_8dc6dd0e1b64bdb_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk akt, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 54 x 73 cm_38725a_8dc6dd0ee369ef8_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk akt, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 54 x 73 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm_38726a_8dc6dd0fc427f4d_lg.jpeg
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm_38727a_8dc6dd10a51ae20_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm_38728a_8dc6dd11a3a7e12_lg.jpeg
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk mor med barn, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm_38729a_8dc6dd1281dd21d_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk mor med barn, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, tusch, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm_38730a_8dc6dd147a100d6_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, tusch, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm
Starting bid1,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 53 cm_38731a_8dc6dd186ed7cf0_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 53 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2004, synlig pappersstorlek 75 x 55 cm_38732a_8dc6dd196b4009c_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2004, synlig pappersstorlek 75 x 55 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad, synlig pappersstorlek 74 x 54 cm_38733a_8dc6dd1a7de892e_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad, synlig pappersstorlek 74 x 54 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 54 cm_38734a_8dc6dd2259ed6fb_lg.jpeg
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2003, synlig pappersstorlek 74 x 54 cm_38735a_8dc6dd23107c617_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2003, synlig pappersstorlek 74 x 54 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk tempelprocession, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 54 cm_38736a_8dc6dd23dfc427f_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk tempelprocession, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 54 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm_38737a_8dc6dd30843c094_lg.jpeg
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk kärleksscen, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 53 x 74 cm_38738a_8dc6dd320bfd697_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk kärleksscen, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 53 x 74 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm_38739a_8dc6dd32cf9e71f_lg.jpeg
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 1998 (?), synlig pappersstorlek 49 x 68 cm_38741a_8dc6ddca3fbd15e_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 1998 (?), synlig pappersstorlek 49 x 68 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, pastell, porträtt av Peter Damgaard Nielsen, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 65 x 50 cm_38742a_8dc6ddcb62cf86a_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, pastell, porträtt av Peter Damgaard Nielsen, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 65 x 50 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, tusch, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 99 x 59 cm_38743a_8dc6ddcc5aa6224_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, tusch, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 99 x 59 cm
Starting bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, tusch, "new York", signerad, synlig pappersstorlek 64 x 98 cm_38744a_8dc6ddcd479147d_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, tusch, "new York", signerad, synlig pappersstorlek 64 x 98 cm
Starting bid1,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 41 x 29 cm_38745a_8dc6ddce1d78a83_lg.jpeg
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 41 x 29 cm
Starting bid1,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
5d 0h
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 41 x 29 cm_38746a_8dc6ddcf2dbaa95_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
5d 0h
Purwadi, Diyani, blandteknik, Balinesisk kvinna, signerad och daterad 2005, synlig storlek 41 x 35 cm_38747a_8dc6ddd448a07a6_lg.jpeg
Purwadi, Diyani, blandteknik, Balinesisk kvinna, signerad och daterad 2005, synlig storlek 41 x 35 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 0h
Purwadi, Diyani, blandteknik, Balinesiska kvinnor, signerad och daterad 2006, synlig storlek 41 x 35 cm_38748a_8dc6ddd55813104_lg.jpeg
Purwadi, Diyani, blandteknik, Balinesiska kvinnor, signerad och daterad 2006, synlig storlek 41 x 35 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK