Halldin, Bror, olja, Jämnesjön, Älvsborg,
Est300 - 400 SEK
Lourak, Chiger, olja, trädgårdsbild med blommande äppelträd,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Lourak, Chiger, olja, stilleben,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Lourak, Chiger, olja, veranda,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Edenfalk, Bengt för Skruf, skål, glas, "Woodstock",
Est200 - 300 SEK
Sejg, Johan, olja, häst i landskap,
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets mitt,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Skänk, valnöt och valnötsrot med skiva i svartbrokig marmor, Belgien, 1900-talets 1 hälft,
Final bid1,100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Soffbord, valnöt och valnötsrot, Reprodux, England, 1900-talets mitt,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Tidskrftshållare, bonat trä, 1900-talets mitt,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer i Gustav Stickleys art, gungstol, bemålad ek, jugend,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Ram, förgyllt trä och pastellage, högklassigt gustavianskt Stockholmsarbete, dekor av festoner,
Final bid3,400 SEK
Est2,600 - 3,000 SEK
Boudoirfåtölj, helstoppad siden- och sammetsklädsel, 1800-talets 2 hälft,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Thekök, så kallat Hibachi, alm, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900,
Est2,600 - 3,000 SEK
Est600 - 800 SEK
Est600 - 800 SEK
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Stolar, 4 st, skuren och bonad ek med brun skinnklädsel, renässansstil, sekelskiftet 1900,
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Est1,500 - 1,800 SEK
Final bid500 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid1,900 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD
TV, Samsung, 32 tum, LCD
Est300 - 400 SEK
Est200 - 300 SEK
Est400 - 500 SEK
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,400 SEK
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt,
Final bid1,600 SEK
Est1,200 - 1,400 SEK
Vikbladh, Bo, färglito, "Torso"
Est300 - 400 SEK
Fagerström, Hans, färglito, Fågelholmen Steninge,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Burmeister, Ingegärd för Gabriel Keramik, fat, glaserad keramik,
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Orrefors, skål, kristall,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för Steninge Slott, fat, glas, Swan Lake,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skål, glas, Atoll,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skålfat, glas, Atoll,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Loka/seldon, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
Est500 - 600 SEK
Hellsten. Lars för Orrefors, skålar, 2 st, kristall, Corona,
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, interiör med herrar i renässansdräkt,
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Förvaringssäck till takbox, Lamborghini,
Est800 - 1,000 SEK
Zimmer, Hans Peter, pastell, komposition, 1960-tal,
Final bid5,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Kompass, mässing, 17-1800-tal,
Final bid1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Kompass i låda, 1700-talets 2 hält, mahogny och mässing,
Final bid1,400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Kompass med sitlinjer, mässing, 1800-talets mitt,
Final bid1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Kompass med vattenpass, mässing, G de Koningh, Arnhem, 1800-talets slut,
Final bid1,700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK