26/4 kl 12 - 19

27/4 kl 12 -17

28/4 kl 12 - 16

28/4 kl 16

Bok: Pedersen, Carl Henning, "Fantasiens Fugle, 102 tusch-tegninger 1948-1954", tom I-II, Brøndums Forlag, København 1989, 2 folioband i skyddskassett, signerad, 500 ex_38528a_8dc644ae6b09b72_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Miniatyrer i benram, 5 st, bland annat Drottningarna Astrid och Marie Antoinette, h 12 - 16 cm_38603a_8dc646efe33c866_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Neagle, James efter Ansell, Charles, kopparstick, handkolorerat, #Swedes in the Court Dress", 1700-talets slut, synlig pappersstorlek 10 x 17 cm_38606a_lg.jpeg
Neagle, James efter Ansell, Charles, kopparstick, handkolorerat, #Swedes in the Court Dress", 1700-talets slut, synlig pappersstorlek 10 x 17 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, klippkust, Bornholm, signerad Bille? och daterad 1861, 30 x 48 cm, smärre repor_38607a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Zatta, Antonio & Mitchell, John, karta, kopparstucken, "Il Paese de' Selvaggi Outagamiani..." ur Atlante Novissimo 1788, synlig pappersstorlek 34 x 46 cm_38608a_lg.jpeg
Zatta, Antonio & Mitchell, John, karta, kopparstucken, "Il Paese de' Selvaggi Outagamiani..." ur Atlante Novissimo 1788, synlig pappersstorlek 34 x 46 cm
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Stampe, Ole Wohlhart, olja på papp fäst på duk, landskap med personer, signerad, 33 x 25 cm_38609a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bénard, Robert, kopparstick, "Astronomie, Instrumens...", sannolikt ur Didert d'Alemberts Encyclopedie, synlig pappersstorlek 23 x 16,5 cm_38610a_lg.jpeg
Bénard, Robert, kopparstick, "Astronomie, Instrumens...", sannolikt ur Didert d'Alemberts Encyclopedie, synlig pappersstorlek 23 x 16,5 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bénard, Robert, kopparstick, "Astronomie, Instrumens...", sannolikt ur Didert d'Alemberts Encyclopedie, synlig pappersstorlek 23 x 16,5 cm_38611a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Inkunabelblad; Schedel, Hartmann, träsnitt, Siena ur Weltchronik 1493, synlig pappersstorlek 40 x 24 cm_38613a_lg.jpeg
Inkunabelblad; Schedel, Hartmann, träsnitt, Siena ur Weltchronik 1493, synlig pappersstorlek 40 x 24 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Svensson, Anund Emanuel, olja, marin, signerad och daterad 1896, 34 x 47 cm_38615a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd engelsk konstnär, akvarell, Fulbourn Manor, Cambridgeshire, synlig pappersstorlek 33 x 26 cm_38616a_8dc651ceec0b8c7_lg.jpeg
Okänd engelsk konstnär, akvarell, Fulbourn Manor, Cambridgeshire, synlig pappersstorlek 33 x 26 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Olsson, Ann-Marie, färglito, komposition med fåglar, signerad, daterad -88 och numrerad 99/260, pappersstorlek 57 x 42 cm_38617a_8dc651d080de133_lg.jpeg
Olsson, Ann-Marie, färglito, komposition med fåglar, signerad, daterad -88 och numrerad 99/260, pappersstorlek 57 x 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Höglund, Karl, färglito, kammarmusik, signerad och numrerad 17/290, pappersstorlek 34 x 28 cm_38618a_8dc651d32763f56_lg.jpeg
Höglund, Karl, färglito, kammarmusik, signerad och numrerad 17/290, pappersstorlek 34 x 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
De L'isle, Guillaume, karta, kopparstucken, "Carte des Antilles Françoises..." 1717, synlig pappersstorlek 49 x 33 cm_38636a_lg.jpeg
De L'isle, Guillaume, karta, kopparstucken, "Carte des Antilles Françoises..." 1717, synlig pappersstorlek 49 x 33 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Silvestre, Israël, kopparstick "Prosp(ect) du Château de Villeroy" 1655, synlig pappersstorlek 16 x 29 cm_38635a_lg.jpeg
Silvestre, Israël, kopparstick "Prosp(ect) du Château de Villeroy" 1655, synlig pappersstorlek 16 x 29 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Else-Maj, färglito, Lofoten, signerad, daterad -86 och numrerad 84/275, synlig pappersstorlek 58 x 67 cm_38620a_8dc651cb967dc2f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Léon, May K, färglito, Madonna, signerad och numrerad 12/99, synlig pappersstorlek 41 x 28 cm_38644a_lg.jpeg
Léon, May K, färglito, Madonna, signerad och numrerad 12/99, synlig pappersstorlek 41 x 28 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Léon, May K, färglito, Kurtiserande par, signerad och numrerad 17/120, synlig pappersstorlek 31 x 26 cm_38645a_lg.jpeg
Léon, May K, färglito, Kurtiserande par, signerad och numrerad 17/120, synlig pappersstorlek 31 x 26 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nykvist/Petersen, utställningsaffisch, 1991, 50 x 70 cm_38647a_lg.jpeg
Nykvist/Petersen, utställningsaffisch, 1991, 50 x 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Assur, Jens, utställningsaffisch, Hishultl 2000, 50 x 70 cm_38639a_lg.jpeg
Assur, Jens, utställningsaffisch, Hishultl 2000, 50 x 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Léon, May K, färglito, Barscen, signerad och numrerad 21/260, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm_38648a_lg.jpeg
Léon, May K, färglito, Barscen, signerad och numrerad 21/260, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kåks, Olle, färglito, komposition, signerad och numrerad 56/180, daterad 1975, synlig pappersstorlek 60 x 45 cm_38649a_lg.jpeg
Kåks, Olle, färglito, komposition, signerad och numrerad 56/180, daterad 1975, synlig pappersstorlek 60 x 45 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Corneille (egentligen Guillaume Cornelis van Beverloo), akvatint, "Couple de l'étè" 1986, ed GKM, synlig pappersstorlek 34 x 29 cm_38619a_8dc651c52c9d6ce_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Onsberg, Ulf, färglito, komposition, signerad HC, synlig pappersstorlek 75 x 62 cm_38621a_8dc651c6b37967f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Johansson, Nils Erik, färglitografier, 2 st, stilleben, signerade, synliga pappersstorlekar 33 x 24 respektive 40 x 31 cm_38622a_8dc651c91240bb4_lg.jpeg
Johansson, Nils Erik, färglitografier, 2 st, stilleben, signerade, synliga pappersstorlekar 33 x 24 respektive 40 x 31 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK