Olson, Erik, färglito, Frusen melodi,_4081a_8d87f47246c02df_lg.jpeg
Olson, Erik, färglito, Frusen melodi,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Tenier, David, hans efterföljd, 1800-tal, olja, _4088a_8d87f47d5fca26b_lg.jpeg
Tenier, David, hans efterföljd, 1800-tal, olja,
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Malmeström, Acke Hugh, olja, Midsommarafton i Gesunda,_4127a_8d880bac6aaef61_lg.jpeg
Malmeström, Acke Hugh, olja, Midsommarafton i Gesunda,
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Malmeström, Acke Hugh, olja, Kvinnor på åkern, Siljansnäs,_4128a_8d880bab877bc08_lg.jpeg
Malmeström, Acke Hugh, olja, Kvinnor på åkern, Siljansnäs,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Altzar, Anders, olja, tvätterskor vid Siljan,_4129a_8d880ba92a16adb_lg.jpeg
Altzar, Anders, olja, tvätterskor vid Siljan,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Pettersson, Gunnar, akvarell, tornfalk och bofink,_4130a_8d880bff4796243_lg.jpeg
Pettersson, Gunnar, akvarell, tornfalk och bofink,
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Pettersson, Gunnar, akvarell, Nidingens fyrplats,_4131a_8d880bfe4ff16ee_lg.jpeg
Pettersson, Gunnar, akvarell, Nidingens fyrplats,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Lindman, Axel, olja, skärgårdsvy med fiskebodar, _4132a_8d880bfd7f9b8d9_lg.jpeg
Lindman, Axel, olja, skärgårdsvy med fiskebodar,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Brunoe, Sören, olja, segelfartyg till havs, _4133a_8d880c0aa1d76c9_lg.jpeg
Brunoe, Sören, olja, segelfartyg till havs,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Agnell, Olle, olja, Den svarta lastångaren, Halmstad Hamn, _4134b_8d880c8abcc374c_lg.jpeg
Agnell, Olle, olja, Den svarta lastångaren, Halmstad Hamn,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Bauer, Ella, olja, mansporträtt, kopia efter Rembrandt,_4142a_lg.jpeg
Bauer, Ella, olja, mansporträtt, kopia efter Rembrandt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Erixson, Sven (X:et), gouache, ryssjorna torkas - motiv från Grötvik,_4150a_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Bennedsen, Jens Christian, olja, småländsk skogsväg,_4157a_8d8816eecd33c40_lg.jpeg
Bennedsen, Jens Christian, olja, småländsk skogsväg,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Lindström, Bengt, färglito, Gustav Vasa, signerad och numrerad 25/99,_4158a_8d8818152b226f8_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färglito, Gustav Vasa, signerad och numrerad 25/99,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lindström, Bengt, färglito, Gustaf Fröding, signerad och numrerad 25/99, _4159a_8d88181467095c3_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färglito, Gustaf Fröding, signerad och numrerad 25/99,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leonette, Dan, olja, höna, _4160a_8d881813563f90f_lg.jpeg
Leonette, Dan, olja, höna,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Andersson, Arne, olja, räv i landskap, _4161a_8d881811e6ec7d0_lg.jpeg
Andersson, Arne, olja, räv i landskap,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Eitel, Jacques, olja, Jardin des Doms, Avignon, _4171a_8d8819b5b667059_lg.jpeg
Eitel, Jacques, olja, Jardin des Doms, Avignon,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Olsson, Axel, olja, Vångaberget - Åskmoln över rapsfält, _4172a_8d8819b3db8403b_lg.jpeg
Olsson, Axel, olja, Vångaberget - Åskmoln över rapsfält,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd japansk konstnär, olja, "Kamikochi, looking Mount Hodaka through Taisho Lake, Japan",_4174a_8d8819b20c0d7f4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Krogh, Christian, tillskriven, blyertsteckning, regnig gatuscen, pappersstorlek 14 x 21 cm, _4184a_8d88258202be619_lg.jpeg
Krogh, Christian, tillskriven, blyertsteckning, regnig gatuscen, pappersstorlek 14 x 21 cm,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Vorsterman, Lucas Emil, kopparstick, portätt av Jeronimo de Bran 1645,_4185a_8d88258340b97bd_lg.jpeg
Vorsterman, Lucas Emil, kopparstick, portätt av Jeronimo de Bran 1645,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bridgewater, Henry Scott efter Phelps, William, mezzotint, porträtt av Miss Eliza H Phelps,_4186a_8d8825809daf153_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, herrgårdspark,_4194a_8d8826a7708ccd0_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, herrgårdspark,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Dalí, Salvador, färglito, Le Centaur (Kentauren) 1983, _4202a_lg.jpeg
Dalí, Salvador, färglito, Le Centaur (Kentauren) 1983,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd spansk (?) konstnär, 1800-tal, olja, historicerande scen,_4203a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Dalí, Salvador, färglito, Le Cheval de la Mort (Horse of Death) 1983, tryckt signatur,_4204a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Konow, Jurgen von, olja, motiv från Stenhuggeriet, _4205a_lg.jpeg
Konow, Jurgen von, olja, motiv från Stenhuggeriet,
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Konow, Jurgen von, olja, Morgon i hamnen - motiv från Grötvik, _4206a_lg.jpeg
Konow, Jurgen von, olja, Morgon i hamnen - motiv från Grötvik,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Bengtsson, Bror Edin, olja, utsikt över Nissan med Halmstad Slott och gamla läroverket,_4216a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Whitehead, Allan, akvarell, engelskt kustparti med båtar,_4219a_lg.jpeg
Whitehead, Allan, akvarell, engelskt kustparti med båtar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mackellar, Dunca, akvarell, barockscen - man med kritpipa, _4220a_lg.jpeg
Mackellar, Dunca, akvarell, barockscen - man med kritpipa,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd dansk konstnär, 1800-talets 2 hälft, olja, kustparti vid Kronborg Slott, _4231a_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Tunebo, Lars, blandteknik, Hjärter Dam och Kung, signerad och daterad 2001,_4237a_8d884be44104d90_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Lundsfryd, Ole, olja, hamnparti med personer,_4249a_8d884c39a9afd58_lg.jpeg
Lundsfryd, Ole, olja, hamnparti med personer,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kopparstick, De Stad Nymegen (Nijmegen) 1740,_4263a_8d886398efd778c_lg.jpeg
Kopparstick, De Stad Nymegen (Nijmegen) 1740,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hess, Albert, olja, kustparti med segelfartyg, _4264a_8d8863982c236b5_lg.jpeg
Hess, Albert, olja, kustparti med segelfartyg,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hardaga, Tarik, olja, komposition med hänkelvas, _4272a_8d8863920428603_lg.jpeg
Hardaga, Tarik, olja, komposition med hänkelvas,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Arman, Fernandez, färglitografi, komposition, ur mappen Artistery - Dentistery, Galerie Bonnier, Geneve 1977, _4305a_8d8865bd4b32078_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Arman, Fernandez, färglitografi, komposition, ur mappen Artistery - Dentistery, Galerie Bonnier, Geneve 1977, _4306a_8d8865be6e1e606_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Arman, Fernandez, färglitografi, komposition, ur mappen Artistery - Dentistery, Galerie Bonnier, Geneve 1977, _4307a_8d8865bf93c0ba4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Arman, Fernandez, färglitografi, komposition, ur mappen Artistery - Dentistery, Galerie Bonnier, Geneve 1977, _4308a_8d8865c0b7b851d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Arman, Fernandez, färglitografi, komposition, ur mappen Artistery - Dentistery, Galerie Bonnier, Geneve 1977, _4309a_8d8865c1c3dbfef_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Zwick, Lis, färglito, "Et drömspil", signerad, daterad 1987 och numrerad 62/100, _4314a_8d887087f15d28e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Normann, Knut, olja, Visby ringmur, _4315a_8d887086990bc78_lg.jpeg
Normann, Knut, olja, Visby ringmur,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Robson, Michael, etsningar, 6 st + 1, skulpturer från Beverly Minster, _4318a_8d88723c7c1fd22_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Strid, Hardy, akryl, "Loppet", signerad, _4361a_8d88a20b4ac6875_lg.jpeg
Strid, Hardy, akryl, "Loppet", signerad,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Köks, Endel, gouache, interiör, signerad, _4362a_8d88a20cda06338_lg.jpeg
Köks, Endel, gouache, interiör, signerad,
Slutpris8 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK