Strandskata design Berntsson
Strandskata design Berntsson
Guld, halskedja med berlock 18K
Final bid1,600 SEK
Guld, halsband med berlock
Guld, halsband med berlock
Final bid1,400 SEK
Guldring med röd sten
Guldring med röd sten
Final bid1,500 SEK
Diverse guldföremål
Diverse guldföremål
Final bid1,400 SEK
Silverföremål, halskedja & ring
Final bid300 SEK
Guldring med en röd och flera mindre vita stenar
Final bid600 SEK
Parti flintyxor, spjutspetsar mm
Final bid2,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Käpp, trä med silver(?)krycka, 17-1800-tal, graverad dekor av draperi och ros,
Final bid300 SEK
Est600 - 700 SEK
Telefon Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953
Final bid100 SEK
Est400 - 500 SEK
Coasters, 2 st, nysilver och trä, 18-1900-tal
Est300 - 400 SEK
Axelremsväska, vaxad bomull med läderdetaljer, Barbour Wax Leather Mail Bag,
Final bid300 SEK
Est600 - 700 SEK
Isskål, glas med nysilvermontage, Rasmus Henrik Tvenstrup, Randers sekelskiftet 1900, dekor av stående man, stämplad
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par nysilver, nyrokokostil, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Spatserkäpp, bambu med silverkrycka, sekelskiftet 1900,
Final bid300 SEK
Est700 - 800 SEK
Leksak, mekanisk/elektrisk, polisbil, Electromobile Police, 1950-60-tal,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Serveringsvagn, mässing och laminat, 1900-talets 2 hälft,
Final bid200 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Final bid600 SEK
Est600 - 800 SEK
Resetoiletteetui med accessoirer, ljusbrunt läder, art-déco, 1920-tal
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Herrfickur, 2 st, silver, Helvetia,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Magnussen, Erik för Stelton, termos, röd plast, Stelton Classic, EM77, design 1977
Est400 - 500 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, vas, blåtonad glasmassa, Colour Accent, signerad
Final bid300 SEK
Est600 - 700 SEK
Spegel, mahognybonad och svärtad alm med förgyllda beslag, senempire, 1800-talets mitt
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Disney, Walt för Brio, efter honom, leksak, ledat och lackerat trä, Musse Pigg, 1950-tal
Final bid100 SEK
Est400 - 500 SEK
Fornasetti, Piero för Firma Svenskt Tenn, väggspegel, mässing med teakbakstycke, "Fornasetti"
Final bid2,600 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Kandelabrar till 3 ljus, 1 par, nysilver, oscarianska, 1800-talets 2 hälft, löstagbara kandelaberarmar
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Spegel, förgyllt trä, Italien, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Elektrisk leksak, plysch och metall, "Cragstan Mother Goose", Yonezawa 1950-60-tal
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Sextant i låda, D. Mc Gregor & Co, Glasgow, Greenock & Liverpool, mässing
Final bid800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Golvur, bemålat trä, 1700-tal, dekor av Isaacs offer samt person
Final bid100 SEK
Est400 - 500 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och pastellage, gustavians stil, 1900-talets 1 hälft, oval med krönande rosett
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Mekanisk leksak, litograferad plåt, "Phoque Jongleur", Karl Arnold, Western Germany
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Brio, dragleksaker, 2 st
Est300 - 400 SEK
Leksaksbilar, 2 st, Corgi toys, James Bond Aston Martin DB5, 1965
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Staffli, bonat trä
Staffli, bonat trä
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, jugend, 1900-talets början, tobaksburk, glaserat lergods med mässingslås
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Lockask, svarvad masurbjörk, 1800-talets 1 hälft
Final bid100 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti EP/singlar, ca 100 st
Parti EP/singlar, ca 100 st
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Bordsur, bronserad metall, sekelskiftet 1900
Est400 - 500 SEK
Höga hattar, så kallade Top Hats, 2 st, Best London
Final bid200 SEK
Est400 - 500 SEK
Uppsatsskål, nysilver och glas, jugend, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Dosa, mässing, 1800-talets 1 hälft, oval, bukig,
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Dryckeskyl med elektronisk styrning
Final bid600 SEK
Dulton papperskorg tillverkad i aluminium
Final bid100 SEK
Kuddar - 5 st "Kelim"
Kuddar - 5 st "Kelim"
Final bid300 SEK
Kaffemaskin FRANCIS Design Luca Trazzi Milano
Final bid200 SEK
Väska Ralph Lauren, gräddvit
Väska Ralph Lauren, gräddvit
Final bid500 SEK

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.