Lådspegel, mahogny, nyrokoko, 1800-talets slut
Est300 - 400 SEK

Byrå, valnöt med mässingsbeslag, oscariansk, sekelskiftet 1900, 4 lådor
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK

Stolar 1 par, svartlackerat böjträ med rottingsits och -rygg, Thonetstil
Final bid200 SEK
Est500 - 600 SEK

Stolar, 1 par, ljus björk, biedermeier
Est300 - 400 SEK

Okänd dansk designer, 1940-50-tal
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK

Salsskåp, mahogny med förgyllda beslag, Nordtyskland, empire, 1800-talets 1 hälft, överdel med skåpsdörrar, underdel med 3 lådor
Final bid100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK

Snedklaffsekretär, bonad ek, antagligen Tyskland, Louis XVI, sekelskiftet 1900,
Est400 - 500 SEK

Hänghörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1700-tal,
Est400 - 500 SEK

Okänd dansk (?) designer, 1950-tal, stolar, 1 par, teak med rottingklädsel,
Final bid2,600 SEK
Est600 - 700 SEK

Serveringsvagn, svarvat och bonat trä med kakelplattor, 1930-40-tal
Est300 - 400 SEK

Vippbord, alrotsfanérad skiva, svarvad fot i björk, empirearbete från Mälardalen
Final bid400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK

Soffa, delvis svärtad valnöt, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
Final bid100 SEK
Est500 - 600 SEK

Soffbord "Malibu" svart
Final bid100 SEK

Metallbord runt med sirligt mönster på trä-underrede
Final bid100 SEK

Metallbord runt med sirligt mönster på järn-underrede
Final bid100 SEK

Skåp i förzinkad plåt med två dörrar
Final bid100 SEK

Barcelona 2-sits soffa, halvläder
Final bid700 SEK

Vitrinskåp Malibu svart
Final bid400 SEK

Armstol, teak med svart skaiklädsel, Danmark
Final bid800 SEK
Est400 - 500 SEK

Stegstol, furu delvis renoverad
Final bid800 SEK

Myran-stolar "Sjuan" med armstöd 4 st
Final bid2,000 SEK

Myranstolar "Sjuan" utan armstöd #1 4 st
Final bid2,400 SEK

Myranstolar "Sjuan" utan armstöd 4 st
Final bid2,400 SEK

Nissen & Gehl för Naver Collection, soffbord i ek med undre glasskiva på metallben
Final bid600 SEK

Skåp, rödlackerat trä med mässingsbeslag Kina 1900-tal
Final bid200 SEK

R & R Design Kolossalurna i trä
Final bid800 SEK

Thekök sk Hibachi i almträ Japan Meiji Sekelskiftet 1900 inredd med lådor
Final bid100 SEK

Rökbord, ek och rotting, oktagonal skiva
Final bid700 SEK

Okänd dansk designer, 1900-talets mitt, armstolar, 1 par, mahogny med gulgrön ylleklädsel
Final bid400 SEK

Yngve Ekström Soffbord/sidobord, "Krok" ESE-Möbler AB Vaggeryd 1950-tal
Final bid600 SEK

Dekormöbelbord mitten 1900-talet sk "decorative map cofee table"
Final bid200 SEK

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.