Lådspegel, mahogny, nyrokoko, 1800-talets slut
Est300 - 400 SEK
Byrå, valnöt med mässingsbeslag, oscariansk, sekelskiftet 1900, 4 lådor
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Stolar 1 par, svartlackerat böjträ med rottingsits och -rygg, Thonetstil
Final bid200 SEK
Est500 - 600 SEK
Stolar, 1 par, ljus björk, biedermeier
Est300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Salsskåp, mahogny med förgyllda beslag, Nordtyskland, empire, 1800-talets 1 hälft, överdel med skåpsdörrar, underdel med 3 lådor
Final bid100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Snedklaffsekretär, bonad ek, antagligen Tyskland, Louis XVI, sekelskiftet 1900,
Est400 - 500 SEK
Hänghörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1700-tal,
Est400 - 500 SEK
Okänd dansk (?) designer, 1950-tal, stolar, 1 par, teak med rottingklädsel,
Final bid2,600 SEK
Est600 - 700 SEK
Serveringsvagn, svarvat och bonat trä med kakelplattor, 1930-40-tal
Est300 - 400 SEK
Vippbord, alrotsfanérad skiva, svarvad fot i björk, empirearbete från Mälardalen
Final bid400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid100 SEK
Est500 - 600 SEK
Soffbord "Malibu" svart
Soffbord "Malibu" svart
Final bid100 SEK
Metallbord runt med sirligt mönster på trä-underrede
Final bid100 SEK
Metallbord runt med sirligt mönster på järn-underrede
Final bid100 SEK
Skåp i förzinkad plåt med två dörrar
Final bid100 SEK
Barcelona 2-sits soffa, halvläder
Final bid700 SEK
Vitrinskåp Malibu svart
Vitrinskåp Malibu svart
Final bid400 SEK
Armstol, teak med svart skaiklädsel, Danmark
Final bid800 SEK
Est400 - 500 SEK
Stegstol, furu delvis renoverad
Final bid800 SEK
Myran-stolar "Sjuan" med armstöd 4 st
Final bid2,000 SEK
Myranstolar "Sjuan" utan armstöd #1 4 st
Final bid2,400 SEK
Myranstolar "Sjuan" utan armstöd 4 st
Final bid2,400 SEK
Nissen & Gehl för Naver Collection, soffbord i ek med undre glasskiva på metallben
Final bid600 SEK
Skåp, rödlackerat trä med mässingsbeslag Kina 1900-tal
Final bid200 SEK
R & R Design Kolossalurna i trä
Final bid800 SEK
Thekök sk Hibachi i almträ Japan Meiji Sekelskiftet 1900 inredd med lådor
Final bid100 SEK
Rökbord, ek och rotting, oktagonal skiva
Final bid700 SEK
Okänd dansk designer, 1900-talets mitt, armstolar, 1 par, mahogny med gulgrön ylleklädsel
Final bid400 SEK
Yngve Ekström Soffbord/sidobord, "Krok" ESE-Möbler AB Vaggeryd 1950-tal
Final bid600 SEK
Dekormöbelbord mitten 1900-talet sk "decorative map cofee table"
Final bid200 SEK

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.