EN
Loading...
Januariauktion
Auktion både online och klassiska slagauktion på Nässsjögatan
Lowest lot number
- DiverseClear filters

240
STJÄRNKIKARE med stativ
Current bid200 SEK

241
FLAGGSTÅNGSKNOPP Koppar
Starting bid200 SEK

242
SAMOVAR Rysk
Starting bid200 SEK

245
BORDSUR Jaeger Recital
Starting bid1,000 SEK

250
LJUSAMPEL 1900-talets andra hälft
Starting bid600 SEK

255
EMALJSKYLT Coca-Cola
Starting bid200 SEK

256
EMALJSKYLT Coca-Cola
Starting bid200 SEK

257
EMALJSKYLT Coca-Cola
Starting bid200 SEK

260
FILMPROJEKTOR 8 mm
Starting bid200 SEK

261
OSTFORM 1700- / 1800-tal
Starting bid200 SEK

262
BESTICK Bakelit retro 8+8 st
Starting bid200 SEK

267
VÄGGUR Junghans
Starting bid200 SEK

274
CHAMPAGNEKYLARE 1 par, aluminium
Starting bid200 SEK

280
TIDSSTÄMPEL ERFU Tyskland, 1900-tal
Starting bid200 SEK

283
VATTENKANNA Aarnio, Eero för Alessi, vit plast,
Starting bid200 SEK

284
SKÅLFAT DUBBELT Okänd designer
Starting bid200 SEK

285
IKON, äggoljetempera och guld på trä
Starting bid400 SEK

295
MINIATYRLJUSSTAKAR 1 par Qvistgaard, Jens Harald för Dansk Designs
Starting bid200 SEK

298
VIKTSATS, mässing, 1800-talets 1 hälft, datering 1826
Starting bid200 SEK

300
SNUSDOSA lackarbete, Vishnyakov & Söner, Ostashkovo, Ryssland
Starting bid200 SEK

304
DOSA mässing, Holland, barock, 1700-talets början
Starting bid200 SEK

314
Mekanisk varvtalsmätare "märke Sv Fläktfabriken"
Starting bid200 SEK

316
Okänd designer för Brio, dragleksaker, 2 st
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK

318
Bordsur, bronserad metall, sekelskiftet 1900
Starting bid200 SEK
Est400 - 500 SEK

325
Ljusstakar 1 par mässing Renässansstil 1800-tal dekor av duvor mm
Starting bid200 SEK

336
Modernistisk skulptur sannolikt i täljsten 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK

350
Damur Olympia De Luxe 17Jewels Swiss made
Starting bid200 SEK

351
Ljusstakar tenn "gustaviansk stil" par
Starting bid200 SEK

354
VINTAGE METALLBÄLTE
Starting bid200 SEK

369
FIGURIN "LINDA" Keramik
Starting bid200 SEK

371
SERIETIDNINGAR parti 12 st
Starting bid200 SEK

382
VÄGGLAMPETTER, mässing
Starting bid200 SEK

385
KERAMIKVAS, Henry William Hallberg
Starting bid200 SEK

387
SKÅL RÖRSTRAND, 1900-tal Gunnar Nylund
Starting bid200 SEK

390
TVÄTTSERVIS, 3-delar i flintgods.
Starting bid200 SEK

414
SPEGEL med guldram
Starting bid200 SEK

420
LJUSSTAKAR 4 st, Gusum
Starting bid200 SEK

421
LJUSSTAKAR 2 st & LJUSPLÅTAR 2 st
Starting bid200 SEK

422
SKRIVBORDSUPPSATS 3 delar, 1900-tal
Starting bid200 SEK

423
SKRIVBORDSUPPSATS 6 delar, marmor 1900-tal
Starting bid200 SEK

CONTACT US
Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad
Tel. +46(0)35-15 69 00
info@hallandsauktionsverk.se
Opening hours 14-17 on business days
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


