Loading...

Januariauktion

Auktion både online och klassiska slagauktion på Nässsjögatan

Januariauktion
Include closed lots
8d 15h
STJÄRNKIKARE med stativ
240
STJÄRNKIKARE med stativ
Current bid200 SEK
8d 15h
FLAGGSTÅNGSKNOPP Koppar
241
FLAGGSTÅNGSKNOPP Koppar
Starting bid200 SEK
8d 15h
SAMOVAR Rysk
242
SAMOVAR Rysk
Starting bid200 SEK
8d 15h
BORDSUR  Jaeger Recital
245
BORDSUR Jaeger Recital
Starting bid1,000 SEK
8d 15h
LJUSAMPEL 1900-talets andra hälft
250
LJUSAMPEL 1900-talets andra hälft
Starting bid600 SEK
8d 15h
EMALJSKYLT Coca-Cola
255
EMALJSKYLT Coca-Cola
Starting bid200 SEK
8d 15h
 EMALJSKYLT Coca-Cola
256
EMALJSKYLT Coca-Cola
Starting bid200 SEK
8d 15h
EMALJSKYLT Coca-Cola
257
EMALJSKYLT Coca-Cola
Starting bid200 SEK
8d 15h
FILMPROJEKTOR 8 mm
260
FILMPROJEKTOR 8 mm
Starting bid200 SEK
8d 15h
OSTFORM 1700- / 1800-tal
261
OSTFORM 1700- / 1800-tal
Starting bid200 SEK
8d 15h
BESTICK Bakelit retro 8+8 st
262
BESTICK Bakelit retro 8+8 st
Starting bid200 SEK
8d 15h
VÄGGUR Junghans
267
VÄGGUR Junghans
Starting bid200 SEK
8d 15h
CHAMPAGNEKYLARE 1 par, aluminium
274
CHAMPAGNEKYLARE 1 par, aluminium
Starting bid200 SEK
8d 15h
TIDSSTÄMPEL ERFU Tyskland, 1900-tal
280
TIDSSTÄMPEL ERFU Tyskland, 1900-tal
Starting bid200 SEK
8d 15h
VATTENKANNA Aarnio, Eero för Alessi, vit plast,
283
VATTENKANNA Aarnio, Eero för Alessi, vit plast,
Starting bid200 SEK
8d 15h
SKÅLFAT DUBBELT Okänd designer
284
SKÅLFAT DUBBELT Okänd designer
Starting bid200 SEK
8d 15h
IKON, äggoljetempera och guld på trä
285
IKON, äggoljetempera och guld på trä
Starting bid400 SEK
8d 15h
MINIATYRLJUSSTAKAR 1 par Qvistgaard, Jens Harald för Dansk Designs
295
MINIATYRLJUSSTAKAR 1 par Qvistgaard, Jens Harald för Dansk Designs
Starting bid200 SEK
8d 15h
VIKTSATS, mässing, 1800-talets 1 hälft, datering 1826
298
VIKTSATS, mässing, 1800-talets 1 hälft, datering 1826
Starting bid200 SEK
8d 15h
SNUSDOSA lackarbete,  Vishnyakov & Söner, Ostashkovo, Ryssland
300
SNUSDOSA lackarbete, Vishnyakov & Söner, Ostashkovo, Ryssland
Starting bid200 SEK
8d 15h
DOSA mässing, Holland, barock, 1700-talets början
304
DOSA mässing, Holland, barock, 1700-talets början
Starting bid200 SEK
8d 15h
Mekanisk varvtalsmätare "märke Sv Fläktfabriken"
314
Mekanisk varvtalsmätare "märke Sv Fläktfabriken"
Starting bid200 SEK
8d 15h
Okänd designer för Brio, dragleksaker, 2 st
316
Okänd designer för Brio, dragleksaker, 2 st
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
8d 15h
Bordsur, bronserad metall, sekelskiftet 1900
318
Bordsur, bronserad metall, sekelskiftet 1900
Starting bid200 SEK
Est400 - 500 SEK
8d 15h
Ljusstakar 1 par mässing Renässansstil 1800-tal dekor av duvor mm
325
Ljusstakar 1 par mässing Renässansstil 1800-tal dekor av duvor mm
Starting bid200 SEK
8d 15h
Modernistisk skulptur sannolikt i täljsten 1900-talets mitt
336
Modernistisk skulptur sannolikt i täljsten 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
8d 15h
Damur Olympia De Luxe 17Jewels  Swiss made
350
Damur Olympia De Luxe 17Jewels Swiss made
Starting bid200 SEK
8d 15h
Ljusstakar tenn "gustaviansk stil" par
351
Ljusstakar tenn "gustaviansk stil" par
Starting bid200 SEK
8d 15h
VINTAGE METALLBÄLTE
354
VINTAGE METALLBÄLTE
Starting bid200 SEK
8d 15h
FIGURIN "LINDA" Keramik
369
FIGURIN "LINDA" Keramik
Starting bid200 SEK
8d 15h
SERIETIDNINGAR parti 12 st
371
SERIETIDNINGAR parti 12 st
Starting bid200 SEK
8d 15h
VÄGGLAMPETTER,  mässing
382
VÄGGLAMPETTER, mässing
Starting bid200 SEK
8d 15h
KERAMIKVAS, Henry William Hallberg
385
KERAMIKVAS, Henry William Hallberg
Starting bid200 SEK
8d 15h
SKÅL RÖRSTRAND, 1900-tal Gunnar Nylund
387
SKÅL RÖRSTRAND, 1900-tal Gunnar Nylund
Starting bid200 SEK
8d 15h
TVÄTTSERVIS, 3-delar i flintgods.
390
TVÄTTSERVIS, 3-delar i flintgods.
Starting bid200 SEK
8d 15h
SPEGEL med guldram
414
SPEGEL med guldram
Starting bid200 SEK
8d 15h
LJUSSTAKAR 4 st, Gusum
420
LJUSSTAKAR 4 st, Gusum
Starting bid200 SEK
8d 15h
LJUSSTAKAR 2 st & LJUSPLÅTAR 2 st
421
LJUSSTAKAR 2 st & LJUSPLÅTAR 2 st
Starting bid200 SEK
8d 15h
SKRIVBORDSUPPSATS 3 delar, 1900-tal
422
SKRIVBORDSUPPSATS 3 delar, 1900-tal
Starting bid200 SEK
8d 15h
SKRIVBORDSUPPSATS 6 delar, marmor 1900-tal
423
SKRIVBORDSUPPSATS 6 delar, marmor 1900-tal
Starting bid200 SEK
CONTACT US

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. +46(0)35-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Opening hours 14-17 on business days

FOLLOW US

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.