Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

Klänning, grönt, broderat siden och spets, sekelskiftet 1900_27274a_8db2bab13938619_lg.jpeg
Est1,100 - 1,200 SEK
Bröllopsväst, broderat siden, sekelskiftet 1900_27275a_8db2baafcd7479d_lg.jpeg
Bröllopsväst, broderat siden, sekelskiftet 1900
Est600 - 700 SEK
Okänd indisk konstnär, tryck, 1 par, poloryttare, signerade The Indian Cavalier LSR och dateradem, 30 x 45 cm_27276a_8db2bb5b0a73f46_lg.jpeg
Okänd indisk konstnär, tryck, 1 par, poloryttare, signerade The Indian Cavalier LSR och dateradem, 30 x 45 cm
Est300 - 400 SEK
Sparbössa (!), horn med kopparmontage, sekelskiftet 1900, l 18 cm _27277a_8db2baecf0abdba_lg.jpeg
Sparbössa (!), horn med kopparmontage, sekelskiftet 1900, l 18 cm
Est200 - 300 SEK
Släpspänne med band, WWI, minnesvariant för kvinnor, spännet i sterlingsilver_27278a_8db2bb5be8932ec_lg.jpeg
Släpspänne med band, WWI, minnesvariant för kvinnor, spännet i sterlingsilver
Est200 - 300 SEK
Brosch, 900/1000 silver med cabochonslipade turkoser, islamiskt kulturområde, kalligrafisk text "Allah Akbar", dia 4 cm_27279a_8db2bafddac3210_lg.jpeg
Brosch, 900/1000 silver med cabochonslipade turkoser, islamiskt kulturområde, kalligrafisk text "Allah Akbar", dia 4 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Minnesmedalj, brons, London Bridges flytt till Lake Havasu, Arizona, dia 7 cm_27280a_8db2bb5d664037b_lg.jpeg
Minnesmedalj, brons, London Bridges flytt till Lake Havasu, Arizona, dia 7 cm
Est200 - 300 SEK
Bok/brevsprättare, brons, art-déco, 1920-tal, dekor av Hygieia med ormen, osignerad, l 29 cm_27281a_8db2bb082c2dd87_lg.jpeg
Bok/brevsprättare, brons, art-déco, 1920-tal, dekor av Hygieia med ormen, osignerad, l 29 cm
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Qvarsebo, Mikael, färglitografi, Henrik VIII, signerad och numrerad 190/300, 70 x 60 cm, pappersstorlek 84 x 69 cm_27282a_8db2bb101194984_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, färglitografi, Henrik VIII, signerad och numrerad 190/300, 70 x 60 cm, pappersstorlek 84 x 69 cm
Est200 - 300 SEK
Väggplåt/presenterfat, mässing, renässansstil, Frankrike, 1800-talets 2 hälft, dekor av lejonmaskaroner, mittkartusch med harnesk och frygisk mössa, dia 66 cm_27283a_8db2bb13b67dcae_lg.jpeg
Väggplåt/presenterfat, mässing, renässansstil, Frankrike, 1800-talets 2 hälft, dekor av lejonmaskaroner, mittkartusch med harnesk och frygisk mössa, dia 66 cm
Est200 - 300 SEK
Norrgren, Maja, olja, klippor  vid Marstrand, signerad och daterad 1975, 62 x 97 cm _27284a_8db2bb18f7bb798_lg.jpeg
Norrgren, Maja, olja, klippor vid Marstrand, signerad och daterad 1975, 62 x 97 cm
Est200 - 300 SEK
Okänd fransk konstnär, sekelskiftet 1900, pastell, flodlandskap med vindmölla, otydligt signerad, a tergo betecknad Biarritz Bas-Pyrénées, synlig storlek 33 x 50 cm_27285a_8db2bb1dc32c552_lg.jpeg
Okänd fransk konstnär, sekelskiftet 1900, pastell, flodlandskap med vindmölla, otydligt signerad, a tergo betecknad Biarritz Bas-Pyrénées, synlig storlek 33 x 50 cm
Est200 - 300 SEK
Emanuel, Frank Lewis, blandteknik, Hamnen i La Rochelle, signerad, synlig pappersstorlek 55 x 38 cm_27286a_8db2bb249108679_lg.jpeg
Emanuel, Frank Lewis, blandteknik, Hamnen i La Rochelle, signerad, synlig pappersstorlek 55 x 38 cm
Est200 - 300 SEK
EP, signerad, China Crisis, 1981, signerad av Gary Daly och Eddie Lundon, total pappersstorlek 45 x 41 cm_27287a_8db2bb28dcf00fa_lg.jpeg
EP, signerad, China Crisis, 1981, signerad av Gary Daly och Eddie Lundon, total pappersstorlek 45 x 41 cm
Est200 - 300 SEK
Okänd indo-persisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden, komposition med personer och djur, synlig storlek 50 x 41 cm_27288a_8db2bb30f7baff4_lg.jpeg
Okänd indo-persisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden, komposition med personer och djur, synlig storlek 50 x 41 cm
Est200 - 300 SEK
Strumpbyxor med doft (!), "Scratch 'N Sniff Fragrant Hosiery", Fashion Print Ltd, prototyp till British Design Awards, monterad på kartong_27289a_8db2bb3528194d9_lg.jpeg
Strumpbyxor med doft (!), "Scratch 'N Sniff Fragrant Hosiery", Fashion Print Ltd, prototyp till British Design Awards, monterad på kartong
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, färgserigrafi med guldtryck, komposition, otydligt signerad, numrerad 1/4 och daterad 1976, synlig pappersstorlek 57 x 42 cm_27290a_8db2bb42c6f70cb_lg.jpeg
Okänd konstnär, färgserigrafi med guldtryck, komposition, otydligt signerad, numrerad 1/4 och daterad 1976, synlig pappersstorlek 57 x 42 cm
Est200 - 300 SEK
Skulptur, flintgods, Staffordshire, omkring 1820, sittande Britannia med lejon, polykrom bemålning, höjd 35 cm, arm med lagning_27292a_8db2c83535a29fd_lg.jpeg
Est1,100 - 1,200 SEK
Tallrik, fajans, Holland 1700-tal, dekor i starkeldsfärger, av strand och fågel, diameter 23 cm_27293a_8db2c80d0d13af2_lg.jpeg
Est600 - 700 SEK
Tallrik, fajans, antagligen Holland, 1700-tal, dekor av fågel och blommor i koboltblått, diameter 22 cm _27294a_8db2c80e5c9cdda_lg.jpeg
Est600 - 700 SEK
Skospännen, 1 par, delvis försilvrat stål och paste, gustavianska, sekelskiftet 1800, längd 6 cm _27295a_8db2c80aa1ab95f_lg.jpeg
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Tallrik, porslin, Sächsicher Porzellanmanufaktur Dresden, 1900-talets 1 hälft, "Daphne" - polykrom och förgylld dekor av nymf, genombruten, diameter 25 cm_27296a_8db2c80fb4f0705_lg.jpeg
Est1,100 - 1,200 SEK
Väggplattor, 2 + 2 fajans, längd 28 cm _27299a_8db2c8361fc8ce5_lg.jpeg
Väggplattor, 2 + 2 fajans, längd 28 cm
Est600 - 700 SEK
Punschmuggar, 6 st, silver, stämplade Ceson Göteborg, diameter 6,5 cm, i etui, vikt 185 gr_27298a_8db2c7b6fcf26a4_lg.jpeg
Punschmuggar, 6 st, silver, stämplade Ceson Göteborg, diameter 6,5 cm, i etui, vikt 185 gr
Final bid900 SEK
Est800 - 900 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1876, 8,96 gram 900/1000 guld, säljes till förmån för Lions_27291a_8db2c7b5ac1c30e_lg.jpeg
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1876, 8,96 gram 900/1000 guld, säljes till förmån för Lions
Final bid4,400 SEK
Est3,600 - 3,800 SEK
Guldmynt, 20 Francs, Belgien Leopold I1865, , 6,45 gram 900/1000 guld, säljes till förmån för Lions_27297a_8db2c7b45ad283d_lg.jpeg
Guldmynt, 20 Francs, Belgien Leopold I1865, , 6,45 gram 900/1000 guld, säljes till förmån för Lions
Final bid3,200 SEK
Est2,600 - 2,800 SEK
Guldmynt, 1 Sovereign, Storbritannien Viktoria 1887, 7,98 gram 916/1000 guld, säljes till förmån för Lions_27300a_8db2c7b2f756bc9_lg.jpeg
Guldmynt, 1 Sovereign, Storbritannien Viktoria 1887, 7,98 gram 916/1000 guld, säljes till förmån för Lions
Final bid3,800 SEK
Est3,600 - 3,800 SEK
Guldmynt, 20 Francs, Frankrike, Napoleon III, 1863, , 6,45 gram 900/1000 guld, säljes till förmån för Lions_27301a_8db2c7afc3ae2ef_lg.jpeg
Guldmynt, 20 Francs, Frankrike, Napoleon III, 1863, , 6,45 gram 900/1000 guld, säljes till förmån för Lions
Final bid2,800 SEK
Est2,600 - 2,800 SEK
Matta, old Ersari (?), 95 x 85 cm_27302a_8db2c8095698369_lg.jpeg
Matta, old Ersari (?), 95 x 85 cm
Est300 - 400 SEK