Novemberauktion söndagen den 27/11 klockan 16.00.

Fredag 25/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 26/11 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 27/11 klockan 12.00 - 16.00

Okänd designer för Rörstand, matservisdelar, flintgods, "Båstad"_24269a_lg.jpeg
Okänd designer för Rörstand, matservisdelar, flintgods, "Båstad"
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Gefle, matservisdelar, flintgods, _24272a_lg.jpeg
Okänd designer för Gefle, matservisdelar, flintgods,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gungstol, bambuimiterade trä och rotting, så kallad "Colonial Style", _24271a_lg.jpeg
Gungstol, bambuimiterade trä och rotting, så kallad "Colonial Style",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soffa, skuren valnöt och bonad björk, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _24267a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti LP/EP, bland annat ABBA, Elvis, Roxette, Guns'n'roses mm_23634a_8dabff03bc151a5_lg.jpeg
Parti LP/EP, bland annat ABBA, Elvis, Roxette, Guns'n'roses mm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Glemme, Dagmar, blandteknik, "The tree of cosmos"_23636a_8dabe62f9ca8c08_lg.jpeg
Glemme, Dagmar, blandteknik, "The tree of cosmos"
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Qvarsebo, Michael, färgoffset, komposition med slända_23637a_8dabe62d592b8d6_lg.jpeg
Qvarsebo, Michael, färgoffset, komposition med slända
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Figurin, porslin, Königlisches und Kaiserlisches Porzellanmanufaktur (KPM) Berlin, 1800-tal, _23655a_8dac0d5bbc99bc8_lg.jpeg
Figurin, porslin, Königlisches und Kaiserlisches Porzellanmanufaktur (KPM) Berlin, 1800-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, olja på kopparplåt, komposition_23663a_8dac0d4bf9f03de_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja på kopparplåt, komposition
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kohn, Hasse, olja, Jockey - porträtt av Bill Shoemaker, _23661a_8dac0d4f0c1e8e9_lg.jpeg
Kohn, Hasse, olja, Jockey - porträtt av Bill Shoemaker,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, dansande kvinnor, _23660a_8dac0d4ffc3796c_lg.jpeg
Figuriner, 2 st, porslin, dansande kvinnor,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservisdelar, Hammersley, England._23654a_8dac0d5cbf9b6fd_lg.jpeg
Kaffeservisdelar, Hammersley, England.
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservis, porslin, B&G, Blå Mås med guldkant, samt vas och uppläggningsfat_23656a_8dac0d553802b74_lg.jpeg
Kaffeservis, porslin, B&G, Blå Mås med guldkant, samt vas och uppläggningsfat
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti LP/singlar, Elvis Presley_24273a_lg.jpeg
Parti LP/singlar, Elvis Presley
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Simmulsson, Mari för Upsala Ekeby, vas, delvis grönglaserat, chamotterat lergods, "Patina", _24275a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Debon, Salvador för NAO, figurin, sittande flicka, _24277a_lg.jpeg
Debon, Salvador för NAO, figurin, sittande flicka,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bonasone, Guilio efter del Conte, Jacopino , kopparstick, Johannes Döparens födelse, omkring 1560, _24276a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 400 SEK
Okänd designer, golvkandelaber för 6 ljus, smide, _24274a_lg.jpeg
Okänd designer, golvkandelaber för 6 ljus, smide,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti LP/singlar, Beatles_24278a_lg.jpeg
Parti LP/singlar, Beatles
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Takkrona till 5 ljus, mässing med prismor, 1900-talets mitt, _23639a_8dabfea1c649c3a_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Tomte, bemålad keramik, Heissner, 1900-talets 2 hälft, _23664a_8dac269a1f20797_lg.jpeg
Tomte, bemålad keramik, Heissner, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hemmabiosystem, Grundig, Cinemo, DR 4500 DD, 5.1_23670a_8dac3297bc97207_lg.jpeg
Hemmabiosystem, Grundig, Cinemo, DR 4500 DD, 5.1
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti hemelektronik, trådlösa routrar 3 st, Belkin samt König, bilhögtalare Sony XS-F1324 samt 4 st V/A sändare/mottagare_23680a_8dac3ca2435219e_lg.jpeg
Parti hemelektronik, trådlösa routrar 3 st, Belkin samt König, bilhögtalare Sony XS-F1324 samt 4 st V/A sändare/mottagare
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Aalto, Alvar för Iittala, saltkar, 2 st, 'Savoy', _23683a_8dac3cd21e5b0e6_lg.jpeg
Aalto, Alvar för Iittala, saltkar, 2 st, 'Savoy',
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Greenwood, Leslie för Franklin Porcelain, tallrikar, 12 st, "Flowers of the year", blommotiv med guldkant_23681a_8dac3c95daa3bda_lg.jpeg
Greenwood, Leslie för Franklin Porcelain, tallrikar, 12 st, "Flowers of the year", blommotiv med guldkant
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stol, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _23682a_8dac3cd0d19efab_lg.jpeg
Stol, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
iPod touch, Apple, svart_24279a_lg.jpeg
iPod touch, Apple, svart
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mills, Peter, akvarell, gård vid kusten, motiv från Arniston, Sydafrika, _24280a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Osswald, Hans, gouache, komposition, _24282a_lg.jpeg
Osswald, Hans, gouache, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Fogelquist, Jörgen, färglitografier, 2 st, kompositioner, _24283a_lg.jpeg
Fogelquist, Jörgen, färglitografier, 2 st, kompositioner,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
iPod touch, Apple, vit_24284a_lg.jpeg
iPod touch, Apple, vit
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, matta, rölakan, "Kullaberg", _24285a_lg.jpeg
Okänd designer, matta, rölakan, "Kullaberg",
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Vas med hänklar, flintgods, Franz Anton Mehlem "Royal Bonn", sekelskiftet 1900, _24281a_lg.jpeg
Vas med hänklar, flintgods, Franz Anton Mehlem "Royal Bonn", sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Haldén, Kerstin, färglito, "Skogstjärn", _24286a_lg.jpeg
Haldén, Kerstin, färglito, "Skogstjärn",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Johansson, Stefan (Paul), egen verkstad Hishult, kandelaber till 3 ljus, sterlingsilver, granit och körsbärsträ,_24287a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Holsøe, Vilhelm, olja, stilleben med kalkon, _24288a_lg.jpeg
Holsøe, Vilhelm, olja, stilleben med kalkon,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Krestesen, Björn, färglito, "Mexikansk skål", _24289a_lg.jpeg
Krestesen, Björn, färglito, "Mexikansk skål",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal, olja, figurkomposition i klärobskyr, _24290a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, taklampa, kromad metall med kvadratiska glasprismor_23685a_8dac3dcf7936501_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, kromad metall med kvadratiska glasprismor
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sestervik, Lars för Målerås glasbruk, skål, blåtonat blas, slipad dekor av kuvert_23738a_8dac65779b0b33e_lg.jpeg
Sestervik, Lars för Målerås glasbruk, skål, blåtonat blas, slipad dekor av kuvert
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, champagneglas, 10 st, slipad dekor av blommor, _23751a_8dac65471d409fd_lg.jpeg
Okänd designer, champagneglas, 10 st, slipad dekor av blommor,
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost_23739a_8dac65453b34bce_lg.jpeg
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okända designer för Nao samt Rex, figuriner, 3 st_23750a_8dac65442332f8c_lg.jpeg
Okända designer för Nao samt Rex, figuriner, 3 st
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Åberg, Lars, färglitografi, blommor i flaska_23749a_8dac654d5a7aaa9_lg.jpeg
Åberg, Lars, färglitografi, blommor i flaska
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, grishuvud, bemålad gips_23769a_8dac71dd4d4e1af_lg.jpeg
Okänd designer, grishuvud, bemålad gips
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Salsstolar, 6 st, skuren ek med vävd verdureklädsel, _24291c_8dace511b7b00ab_lg.jpeg
Salsstolar, 6 st, skuren ek med vävd verdureklädsel,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Byrå, palisander med gråspräcklig marmorskiva, Louis XV-stil, 1900-talets mitt, _24292a_8dace5255d86614_lg.jpeg
Byrå, palisander med gråspräcklig marmorskiva, Louis XV-stil, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Blixt, Yngve, egen verkstad Höganäs, vas, glaserat stengods, _24293a_lg.jpeg
Blixt, Yngve, egen verkstad Höganäs, vas, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK