Lisa Larson Figurin "Pingviner"
Final bid700 SEK
Ljusstakar ett par porslin "Princess" Royal Copenhagen,Danmark
Final bid100 SEK
Mocca-kanna  Musselmalet helblond
modell: 1030 Royal Copenhagen
Mocca-kanna Musselmalet helblond modell: 1030 Royal Copenhagen
Final bid3,200 SEK
Musselmalet Royal Copenhagen
Musselmalet Royal Copenhagen
Final bid400 SEK
Musselmalet Princess Kopp med fat Royal Copenhagen
Final bid300 SEK
Musselmalet Assietter Princess Royal Copenhagen
Final bid700 SEK
Musselmalet Salt och Pepparkar ,Royal Copenhagen
Final bid600 SEK
Musselmalet Smörfat Royal copenhagen
Final bid300 SEK
Tomte, Heissner med spelkort
Tomte, Heissner med spelkort
Final bid200 SEK
Karaffer"Macho" 3st Kosta Boda Kjell Engman
Final bid900 SEK
Assietter Meissen 2st
Assietter Meissen 2st
Final bid100 SEK
Tallrikar 8st flintgods "Fish"
Final bid500 SEK
Eva och Adam, keramik figurer
Eva och Adam, keramik figurer
Diverse Arabia
Diverse Arabia
Final bid200 SEK
Kaffeservis Rosenthal
Kaffeservis Rosenthal
Final bid100 SEK
Vinglas 10 st Simon Gate
Vinglas 10 st Simon Gate
Final bid300 SEK
Figuriner glas Pingviner
Figuriner glas Pingviner
Pingviner diverse 2 lådor
Pingviner diverse 2 lådor
Servis Rosentahl Vit
Servis Rosentahl Vit
Final bid100 SEK
Kryddburkar samt kannor (19st)
Ljuslykta / skål från Iitala designad av Timo Sarpaneva
Glasvas design
Glasvas design
Final bid600 SEK
Konstglas skål Signerad. Tekniken är irisering
Final bid400 SEK
Servis Kung Carl XVI Gustafs och Silvias Bröllop
Fat Keramik Törngren, Falkenberg
Final bid300 SEK
Servis Blå Blomster Royal Copenhagen
Final bid200 SEK
Glaskanna Erik Höglund
Glaskanna Erik Höglund
Final bid200 SEK
Porslinsfigurin tidigt 1800-tal
Grön glasflaska med utsmyckning i tenn
Stålhane, Carl-Harry för Rörstrand, skål, glaserat stengods, signerad
Est300 - 400 SEK
Orvola, Heikki för Arabia, skål på fot, glas, "Miranda"
Est300 - 400 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, slipat glas med violett underfångsdekor, osignerad
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est200 - 300 SEK
Locher, Axel för B&G, figurin porslin, Fiskarhustru på Gammel Strand, modellnummer 2233, polykrom underglasyrdekor
Final bid200 SEK
Est400 - 500 SEK
Locher, Axel för B&G, figurin, porslin, skomakare, modellnummer 2228, polykrom underglasyrdekor
Final bid100 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Isskål, glas med nysilvermontage, Rasmus Henrik Tvenstrup, Randers sekelskiftet 1900, dekor av stående man, stämplad
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Assietter, 12, st, porslin, Royal Copenhagen, Blå Blomst
Final bid200 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Mat- och kaffeservis, porslin, Royal Wessex,
Final bid100 SEK
Est600 - 700 SEK
Nielsen, Aksel Sigvald för Aksini Stentøj, salt och pepparströare, glaserat stengods, Danmark, 1950-60-tal
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Persson, Sigurd för Kosta, vas, glas, dekor i rött och blått underfång
Final bid400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Alberius, Olle för Orrefors, vas, glas, Ariel, dekor av vågor mot blå fond
Final bid2,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas, dekor i grönt underfång och luftbubblor
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Engman, Kjell för Kosta Boda, skål, glas, dekor av blå ränder
Final bid300 SEK
Est700 - 800 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas, dekor i grönt underfång samt av olivslipning, signerad och numrerad 46690
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Procopé, Ulla för Arabia, skål, porslin. "Valencia", dekor av blå blomma
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Ahlefeldt-Laurvig, Michael, egen verkstad Nädhult, fat, glas, iriserande och förgylld dekor
Final bid300 SEK
Est600 - 700 SEK
Arroyo, Daniel & Boström, Ulla för Alster Glasstudio, skål, polykrom glasmassa, signerad och daterad 1996
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.