Lisa Larson Figurin "Pingviner"
Final bid700 SEK

Ljusstakar ett par porslin "Princess" Royal Copenhagen,Danmark
Final bid100 SEK

Mocca-kanna Musselmalet helblond
modell: 1030 Royal Copenhagen
Final bid3,200 SEK

Musselmalet Royal Copenhagen
Final bid400 SEK

Musselmalet Princess Kopp med fat Royal Copenhagen
Final bid300 SEK

Musselmalet Assietter Princess Royal Copenhagen
Final bid700 SEK

Musselmalet Salt och Pepparkar ,Royal Copenhagen
Final bid600 SEK

Musselmalet Smörfat Royal copenhagen
Final bid300 SEK

Tomte, Heissner med spelkort
Final bid200 SEK

Karaffer"Macho" 3st Kosta Boda Kjell Engman
Final bid900 SEK

Assietter Meissen 2st
Final bid100 SEK

Tallrikar 8st flintgods "Fish"
Final bid500 SEK

Eva och Adam, keramik figurer

Diverse Arabia
Final bid200 SEK

Kaffeservis Rosenthal
Final bid100 SEK

Vinglas 10 st Simon Gate
Final bid300 SEK

Figuriner glas Pingviner

Pingviner diverse 2 lådor

Servis Rosentahl Vit
Final bid100 SEK

Kryddburkar samt kannor (19st)

Ljuslykta / skål från Iitala designad av Timo Sarpaneva

Glasvas design
Final bid600 SEK

Konstglas skål Signerad. Tekniken är irisering
Final bid400 SEK

Servis Kung Carl XVI Gustafs och Silvias Bröllop

Fat Keramik Törngren, Falkenberg
Final bid300 SEK

Servis Blå Blomster Royal Copenhagen
Final bid200 SEK

Glaskanna Erik Höglund
Final bid200 SEK

Porslinsfigurin tidigt 1800-tal

Grön glasflaska med utsmyckning i tenn

Stålhane, Carl-Harry för Rörstrand, skål, glaserat stengods, signerad
Est300 - 400 SEK

Orvola, Heikki för Arabia, skål på fot, glas, "Miranda"
Est300 - 400 SEK

Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, slipat glas med violett underfångsdekor, osignerad
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK

Est200 - 300 SEK

Locher, Axel för B&G, figurin porslin, Fiskarhustru på Gammel Strand, modellnummer 2233, polykrom underglasyrdekor
Final bid200 SEK
Est400 - 500 SEK

Locher, Axel för B&G, figurin, porslin, skomakare, modellnummer 2228, polykrom underglasyrdekor
Final bid100 SEK
Est400 - 500 SEK

Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK

Isskål, glas med nysilvermontage, Rasmus Henrik Tvenstrup, Randers sekelskiftet 1900, dekor av stående man, stämplad
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK

Assietter, 12, st, porslin, Royal Copenhagen, Blå Blomst
Final bid200 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK

Mat- och kaffeservis, porslin, Royal Wessex,
Final bid100 SEK
Est600 - 700 SEK

Nielsen, Aksel Sigvald för Aksini Stentøj, salt och pepparströare, glaserat stengods, Danmark, 1950-60-tal
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK

Persson, Sigurd för Kosta, vas, glas, dekor i rött och blått underfång
Final bid400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK

Alberius, Olle för Orrefors, vas, glas, Ariel, dekor av vågor mot blå fond
Final bid2,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK

Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas, dekor i grönt underfång och luftbubblor
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK

Engman, Kjell för Kosta Boda, skål, glas, dekor av blå ränder
Final bid300 SEK
Est700 - 800 SEK

Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas, dekor i grönt underfång samt av olivslipning, signerad och numrerad 46690
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK

Procopé, Ulla för Arabia, skål, porslin. "Valencia", dekor av blå blomma
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK

Ahlefeldt-Laurvig, Michael, egen verkstad Nädhult, fat, glas, iriserande och förgylld dekor
Final bid300 SEK
Est600 - 700 SEK

Arroyo, Daniel & Boström, Ulla för Alster Glasstudio, skål, polykrom glasmassa, signerad och daterad 1996
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.