304 DOSA mässing, Holland, barock, 1700-talets början

DOSA mässing, Holland, barock, 1700-talets början
  • DOSA mässing, Holland, barock, 1700-talets början

Graverad dekor av mytologiska scener och deviser

Invändigt med dekor av Freden (De Vreede) samt datering 1715

Längd: 13,5 cm

Bristning, lagning

    Buyers Premium (inc. VAT)25%
    Hammer Fee (inc. VAT)63 SEK

    © Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.