2 Kåge, Wilhelm för Gustavsberg, vas, grönglaserat stengods med silverdekor, "Argenta".
dekor av sjöjungfru, fisk och snäckskal, modell 1076, signerad och daterad "S" (1949), h 20 cm
Värdering | 3 600 - 4 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |