387 Ytterkrukor, 1 par, porslin, famille-rose-stil, Samson, Paris, sekelskiftet 1900,
polykrom och förgylld dekor av blommor samt av furstligt vapen, signerade, h 13 cm
Värdering | 800 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |