Marsauktion del 2 (utrop 101-779)

Påskdagen den 4/4 klockan 16.

Visningen avhålls:

Långfredag 2/4 klockan 12.00 - 17.00

Påskafton 3/4 klockan 12.00 - 17.00

Påskdagen 4/4 klockan 12.00 - 15.45

Digital telefon, Kobraliknande modell, Scandiphone,_7932a_lg.jpeg
Digital telefon, Kobraliknande modell, Scandiphone,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Leksak, tyg, så kallad Teddybjörn, sekelskiftet 1900,_7935a_lg.jpeg
Leksak, tyg, så kallad Teddybjörn, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Trofé, uppstoppad mink på gren,  _7941a_8d8efb8956a99c9_lg.jpeg
Trofé, uppstoppad mink på gren,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Reklamskylt, skuret och bemålat trä, 1950-tal, Swartz Mjöl,_7942a_8d8efb087f1ed77_lg.jpeg
Reklamskylt, skuret och bemålat trä, 1950-tal, Swartz Mjöl,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, blomsterbord/korgar, 1 par, fur,_7945a_8d8efb1bfeb17de_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, blomsterbord/korgar, 1 par, fur,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Brödskrin, lövträ, England, 1900-talets 2 hälft,_7947a_8d8efb8175211a2_lg.jpeg
Brödskrin, lövträ, England, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Läsglasögon, cirka 25 par,_7948a_8d8efb8281fc804_lg.jpeg
Läsglasögon, cirka 25 par,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tallriksunderlägg 6 st, England. ,modern tillverkning,_7949a_8d8efb838f892af_lg.jpeg
Tallriksunderlägg 6 st, England. ,modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Poster/reklamskylt, offset, "Romero",_7951a_8d8efb85bbace7f_lg.jpeg
Poster/reklamskylt, offset, "Romero",
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leksaker, 2 st, lackerat trä, Bröderna Ivarsson Osby (BRIO),_7957a_8d8efbb74008e42_lg.jpeg
Leksaker, 2 st, lackerat trä, Bröderna Ivarsson Osby (BRIO),
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 2 par, mässing, 1900-talets 2 hälft,_7965a_8d8efbf57f5f955_lg.jpeg
Ljusstakar, 2 par, mässing, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Paraplyställ, laggat trä, 1900-talets 2 hälft,_7967a_8d8efc1cd0722b0_lg.jpeg
Paraplyställ, laggat trä, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Paraplyställ, trä, 1900-talets 2 hälft, h 55 cm, _7968a_8d8efbf87b1d7e8_lg.jpeg
Paraplyställ, trä, 1900-talets 2 hälft, h 55 cm,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Religiöst måleri, olja på pannå, renässansstil, 1900-tal, Heliga Tre Konungars tillbedjan,_7972a_8d8efbfce998aa6_lg.jpeg
Religiöst måleri, olja på pannå, renässansstil, 1900-tal, Heliga Tre Konungars tillbedjan,
Slutpris2 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lines, Adrian, reflektionshologram, "Mirror Man",_7975a_8d8efbff60960a6_lg.jpeg
Lines, Adrian, reflektionshologram, "Mirror Man",
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Resväska, läder, 1900-talets mitt, Ideba, _7976a_8d8efc00abd2660_lg.jpeg
Resväska, läder, 1900-talets mitt, Ideba,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
4 delar gjutjärn, Lundgrens Gjuterier, Halmstad, kakelugnsluckor, 1 par samt 2 minnesplaketter,_7978a_8d8efc1a3600b7b_lg.jpeg
771
4 delar gjutjärn, Lundgrens Gjuterier, Halmstad, kakelugnsluckor, 1 par samt 2 minnesplaketter,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Golvljusstakar, 1 par, mässing, 1800-tal, _7983a_8d8f040a76dc1f3_lg.jpeg
Golvljusstakar, 1 par, mässing, 1800-tal,
Slutpris2 600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Arbetsbelysning, grålackerad metall, 1900-talets 1 hälft,_7985a_8d8f040d3da9aed_lg.jpeg
Arbetsbelysning, grålackerad metall, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK