36 Palmqvist, Sven för Orrefors, skål, glas,

8022a_med.jpeg
  • 8022a_sm.jpeg
  • 8022b_sm.jpeg
  • 8022c_sm.jpeg

dekor i rött underfång med slöjor, handsignerad numrerad 3247 (1951) och etikettsignerad, dia 11,5 cm

    Värdering500 - 600 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK