448 Väggplakett, lysterglaserat flintgods, antagligen Newbottle High Pottery, Sunderland, 1840-tal,
dekor av fartyg samt text "May Peace and Plenty..", l 24 cm, lagning
Värdering | 500 - 600 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |