217 Reseur med alarm, förgylld brons, Frankrike, 1800-talets slut, kolonnformat med uppsvängd hänkel,

8958a_8d9148d88438bba_med.jpeg
  • 8958a_8d9148d88438bba_sm.jpeg
  • 8958b_8d9148d88071e43_sm.jpeg
  • 8958c_8d9148d881eeb6f_sm.jpeg
  • 8958d_8d9148d94cb2892_sm.jpeg
  • 8958e_8d9148d95094c14_sm.jpeg
  • 8958f_8d9148d950793eb_sm.jpeg
  • 8958g_8d9148d9fd48f6e_sm.jpeg
  • 8958h_8d9148da009700d_sm.jpeg
  • 8958i_8d9148da03410c7_sm.jpeg

urtavla samt tavla för alarmtid, oidentifierad stämpel DC, h inklusive hänkel 17 cm, medföljer numrerad originalnyckel

    Värdering2 600 - 3 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK