217 Reseur med alarm, förgylld brons, Frankrike, 1800-talets slut, kolonnformat med uppsvängd hänkel,
urtavla samt tavla för alarmtid, oidentifierad stämpel DC, h inklusive hänkel 17 cm, medföljer numrerad originalnyckel
Värdering | 2 600 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |