495 Väggur, trä och metall, Danmark 1700-talets 2 hälft, urtavla signerad Sören Markusen Måbjerg 1787,
plakett med text "Kloken Minder, Tiden Rinder, Vi ved Döden, Livet Vinder, h 36 cm
Värdering | 1 200 - 1 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |