Okänd kinesisk konstnär, sekelskiftet 1900, gouache på siden, _9672a_lg.jpeg
932
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets 2 hälft, akvarell, rökande man i pyjamas, förklarande text_9684a_lg.jpeg
943
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Klingenstierna, Stig, etsning, "Skeppsgossefartyg" (antagligen systerskeppen Najaden och Jarramas), signerad, numrerad 15/200 och daterad 1937, _9707a_lg.jpeg
966
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, landskap med får,_9719a_lg.jpeg
977
Okänd konstnär, olja, landskap med får,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal, olja, Venedigmotiv, _9720a_lg.jpeg
980
Okänd konstnär, 1900-tal, olja, Venedigmotiv,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lind, Hardan, olja, insjölandskap,_9723a_lg.jpeg
982
Lind, Hardan, olja, insjölandskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Karlsson, Uno Hubert, olja, landskap,_9724a_lg.jpeg
983
Karlsson, Uno Hubert, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk konstnär, olja, auktion, _9733a_lg.jpeg
992
Okänd dansk konstnär, olja, auktion,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sejg, Johan, olja, häst i landskap, _9740a_lg.jpeg
999
Sejg, Johan, olja, häst i landskap,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gyllensvärd, Georg, olja, landskap,_9751a_lg.jpeg
1010
Gyllensvärd, Georg, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Alfelt, Vibeke, färglito, blå hästar, _9755a_lg.jpeg
1013
Alfelt, Vibeke, färglito, blå hästar,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jönsson, Bror, olja, vinterlandskap med gräsänder,_9756a_lg.jpeg
1015
Jönsson, Bror, olja, vinterlandskap med gräsänder,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, Holland, 1900-tal, oljemålningar, 1 par, _9771a_lg.jpeg
1030
Okänd konstnär, Holland, 1900-tal, oljemålningar, 1 par,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Exner, Julis, efter honom, olja, "Besöget hos Bedstefader", _9774a_lg.jpeg
1033
Exner, Julis, efter honom, olja, "Besöget hos Bedstefader",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Flavet, Claude, akvarell på pannå, figurkomposition,_9775a_8d9207c8a3f558f_lg.jpeg
1034
Flavet, Claude, akvarell på pannå, figurkomposition,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hagberg, Rune, litografi med applikation, komposition, _9776a_8d9207ca4a1150e_lg.jpeg
1035
Hagberg, Rune, litografi med applikation, komposition,
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd konstnär, olja på siden(?)väv, herarnas Tillbedjan,_9787a_lg.jpeg
1045
Okänd konstnär, olja på siden(?)väv, herarnas Tillbedjan,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Qvarsebo, Mikael, litografi, trollslända, _9801a_lg.jpeg
1061
Qvarsebo, Mikael, litografi, trollslända,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Nilsson, Nils-Erik, olja, landskap med bro, _9813a_lg.jpeg
1071
Nilsson, Nils-Erik, olja, landskap med bro,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bildrulle, gouache på papper uppklistrad på siden, Kina, modern tillverkning,_9817a_lg.jpeg
1076
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Häverö, Bert-Håge, färglito,  Vaxholmsfärja, _9844a_lg.jpeg
1103
Häverö, Bert-Håge, färglito, Vaxholmsfärja,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Häverö, Bert-Håge, färglito,  Vaxholmsfärja, _9845a_lg.jpeg
1104
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Häverö, Bert-Håge, färglito,  Vaxholmsfärja, _9847a_lg.jpeg
1105
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hougaard, Henning, olja, räv vid gärdesgård, _9846a_lg.jpeg
1106
Hougaard, Henning, olja, räv vid gärdesgård,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Häverö, Bert-Håge, färglito,  Waxholm 1, _9848a_lg.jpeg
1107
Häverö, Bert-Håge, färglito, Waxholm 1,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lissegård, etsning med carborundum, handkolorerad, komposition, _9867a_8d92112d0388a50_lg.jpeg
1126
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Regan, Ken, silvergelatinfoto, "Keith Richard's cooking in Andy Warhol’s kitchen", _9869a_8d9211236f540e1_lg.jpeg
1128
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Kattinis, Julianos, etsning, "Lucumone",_9870a_8d9211285ab53a3_lg.jpeg
1129
Kattinis, Julianos, etsning, "Lucumone",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd fransk konstnär, 1960-tal, färglito, komposition, otydligt signerad EA, _9871a_8d921132a21dcd8_lg.jpeg
1130
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sundqvist, Kell, färgserigrafi, konkret komposition,_9872a_8d92112f78b9397_lg.jpeg
1131
Sundqvist, Kell, färgserigrafi, konkret komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition, _9873a_8d9211359292831_lg.jpeg
1132
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mannervik, Margaretha, blandteknik, sand mm på handgjort papper, "Terrestre", _9874a_8d9212183e9eddf_lg.jpeg
1133
Mannervik, Margaretha, blandteknik, sand mm på handgjort papper, "Terrestre",
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Papart, Max, färglito, komposition, _9877a_8d9212e0833c7bd_lg.jpeg
1136
Papart, Max, färglito, komposition,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK