223 Toilettedosor 2 par samt nipperfat, silver, empire, 1800-talets 1 hälft, slät modell,
dosorna stämplade Petter Adolf Sjöberg Stockholm 1830, fatet stämplat Carl Wilhelm Trozelius Stockholm 1831, total vikt 350 gr
Värdering | 1 600 - 1 800 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |