10 Vodkabägare, delvis förgyllt silver, Ryssland, 1800-talets slut,

9907a_med.jpeg
  • 9907a_sm.jpeg
  • 9907b_sm.jpeg
  • 9907c_sm.jpeg
  • 9907d_sm.jpeg

mästarstämpel för Vasili Pulyatky, kontrollörstämpel för Lev Friedrikovitj Oleks Moskva 1894, h 10 cm, vikt 40 gram

Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK