Laddar...

Juliauktion

Visning: Fredag 23/7 klockan 11.00 - 19.00, lördag 24/7 klockan 10.00 - 17.00 samt söndag 25/7 klockan 12.00 - 16.00

Juliauktion
Avslutad
Jansson, Rune, färglito, komposition, "Blått hörn", _11309a_8d94abbf676e78a_lg.jpeg
363
Jansson, Rune, färglito, komposition, "Blått hörn",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Jansson, Rune, färglito, komposition, _11310a_8d94ac1eba172ac_lg.jpeg
364
Jansson, Rune, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,_11312a_lg.jpeg
366
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Avslutad
With, Eric, olja, hamnparti från Bohuslän, _11313a_lg.jpeg
367
With, Eric, olja, hamnparti från Bohuslän,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd kinesisk konstnär, Qing/republik, 1900-talets 1 hälft, gouacher, 1 par, _11314a_lg.jpeg
368
Okänd kinesisk konstnär, Qing/republik, 1900-talets 1 hälft, gouacher, 1 par,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd balinesisk konstnär, olja, festivalscen,_11321a_lg.jpeg
375
Okänd balinesisk konstnär, olja, festivalscen,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Pedersdatter, Maren, olja, Flykten till Egypten, _11322a_lg.jpeg
376
Pedersdatter, Maren, olja, Flykten till Egypten,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Larsen-Særsløv, Frederik, olja, motiv från Gilleleje med Kullaberg och Mölle i fonden, _11323a_lg.jpeg
377
Larsen-Særsløv, Frederik, olja, motiv från Gilleleje med Kullaberg och Mölle i fonden,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Bok, Hunolt, Francois, "Schriftlige Sitten-Lehr..."_11330a_8d94ac271751fd4_lg.jpeg
384
Bok, Hunolt, Francois, "Schriftlige Sitten-Lehr..."
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Petersen, Peter Elias, olja, parklandskap, _11333a_lg.jpeg
387
Petersen, Peter Elias, olja, parklandskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1800-talets mitt, akvarell, man med tomt ölkrus, _11334a_lg.jpeg
388
Okänd konstnär, 1800-talets mitt, akvarell, man med tomt ölkrus,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja på siden(?)väv, herarnas Tillbedjan,_11337a_lg.jpeg
391
Okänd konstnär, olja på siden(?)väv, herarnas Tillbedjan,
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Ahrle, Leif, olja, komposition,_11339a_lg.jpeg
393
Ahrle, Leif, olja, komposition,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Barrios, Alvaro, färglito, golfare,_11340a_lg.jpeg
394
Barrios, Alvaro, färglito, golfare,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Millington, Terrence, linjeetsning och akvatint, "Figure 1", _11358a_lg.jpeg
412
Millington, Terrence, linjeetsning och akvatint, "Figure 1",
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Millington, Terrence, linjeetsning och akvatint, "Figure 1",_11359a_lg.jpeg
413
Millington, Terrence, linjeetsning och akvatint, "Figure 1",
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lindström, Bengt, färglito, komposition, _11363a_8d94acb2f098d0d_lg.jpeg
417
Lindström, Bengt, färglito, komposition,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Andersson, Ragnar, olja, "Morgonljus",_11364a_8d94acb3ec5efe2_lg.jpeg
418
Andersson, Ragnar, olja, "Morgonljus",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Reis, Leo, färgserigrafi, komposition, _11365a_8d94acb82345ad9_lg.jpeg
419
Reis, Leo, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färgetsning med carborundum, "Bron över Seine",_11366a_8d94acb912df4cb_lg.jpeg
420
Olson, Axel, färgetsning med carborundum, "Bron över Seine",
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, "Harlekin",_11367a_8d94acb9d13c81b_lg.jpeg
421
Olson, Axel, färglito, "Harlekin",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Qvarsebo, Mikael, färgoffset, trollslända,_11368a_8d94acc826357bc_lg.jpeg
422
Qvarsebo, Mikael, färgoffset, trollslända,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Jonson, Sven, färglito, "Uppbrott",_11369a_8d94acc8ebad8fb_lg.jpeg
423
Jonson, Sven, färglito, "Uppbrott",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Jansson, Rune, färglito, komposition, _11370a_8d94acc9aac0861_lg.jpeg
424
Jansson, Rune, färglito, komposition,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Greenwood, Ernest, efter honom, litografier, 1 par, handkolorerade,_11384a_lg.jpeg
438
Greenwood, Ernest, efter honom, litografier, 1 par, handkolorerade,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kamasa, Tadeusz, olja, flickporträtt, _11419a_8d94b9485ffca35_lg.jpeg
468
Kamasa, Tadeusz, olja, flickporträtt,
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition, _11414a_8d94b8f2a651fc7_lg.jpeg
471
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Avslutad
Okänd engelsk naivist, 1800-tal, olja, _11420a_8d94b949868b5d6_lg.jpeg
474
Okänd engelsk naivist, 1800-tal, olja,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Lindström, Kaj Alexander, olja, figurkomposition,_11423a_lg.jpeg
477
Lindström, Kaj Alexander, olja, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Ilsted, Peter, etsning, "Stampen", opus 36,_11440a_8d94b94c78acd0b_lg.jpeg
494
Ilsted, Peter, etsning, "Stampen", opus 36,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Fintland, Ilona, olja, komposition i blått, _11447a_8d94ba192ed9b52_lg.jpeg
501
Fintland, Ilona, olja, komposition i blått,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,_11449a_lg.jpeg
503
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition, _11483a_lg.jpeg
536
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lindström, Bengt, poster, litograferad, _11488a_8d94c34cb26c767_lg.jpeg
541
Lindström, Bengt, poster, litograferad,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Thorell, Brita, gouache, påfågel, _11489a_8d94c34f14a544a_lg.jpeg
542
Thorell, Brita, gouache, påfågel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lindström, Kaj Alexander, akryl på papp, figurkomposition, _11490a_8d94c3556b5fb66_lg.jpeg
543
Lindström, Kaj Alexander, akryl på papp, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Glemme, Dagmar, olja, "Det våras för katten",_11491a_8d94c357c3fbf36_lg.jpeg
544
Glemme, Dagmar, olja, "Det våras för katten",
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Glemme, Dagmar, akvarell, komposition, _11492a_8d94c35bf745b61_lg.jpeg
545
Glemme, Dagmar, akvarell, komposition,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Glemme, Dagmar, färglito, fåglar,_11493a_8d94c35f703ba93_lg.jpeg
546
Glemme, Dagmar, färglito, fåglar,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Calder, Alexander, litograferad poster, "Crags and Critters Dance", Galerie Maeght Paris 1975,_11516a_lg.jpeg
569
Calder, Alexander, litograferad poster, "Crags and Critters Dance", Galerie Maeght Paris 1975,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Taipaleenmäki, Jussi, pastell, komposition,_11519a_lg.jpeg
571
Taipaleenmäki, Jussi, pastell, komposition,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Lanje Lundqvist, Signe, olja, "Trädskugga II"_11517a_8d94c4f58e89e6a_lg.jpeg
578
Lanje Lundqvist, Signe, olja, "Trädskugga II"
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Mûller, Karl, olja, motiv från Utö, _11536a_8d94c5665cb29dd_lg.jpeg
589
Mûller, Karl, olja, motiv från Utö,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd kinesisk konstnär, 1900-talets 1 hälft, akvarell med collage av frimärksklipp,_11552a_lg.jpeg
605
Okänd kinesisk konstnär, 1900-talets 1 hälft, akvarell med collage av frimärksklipp,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Wallin, Gunnar, blandteknik, skämtteckning med förklarande text, _11557a_lg.jpeg
610
Wallin, Gunnar, blandteknik, skämtteckning med förklarande text,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Oberoende", _11561a_lg.jpeg
614
Olson, Erik, färglito, "Oberoende",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Axel, etsning, "Vit vila". _11562a_lg.jpeg
615
Olson, Axel, etsning, "Vit vila".
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, komposition med kvinnoporträtt, diptyk,_11563a_lg.jpeg
616
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, komposition med kvinnoporträtt, diptyk,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.