1 Bianconi, Fulvio för Venini, vas, blå, grön och röd glasmassa, "A Spicchi", design 1953,

11783a_8d950d6f6e28b42_med.jpeg
  • 11783a_8d950d6f6e28b42_sm.jpeg
  • 11783b_8d950d6f938b40f_sm.jpeg
  • 11783c_8d950d6fbce750d_sm.jpeg
  • 11783d_8d950d6fea2cf8f_sm.jpeg

 etsad signatur, h 35,5 cm, proveniens: inköpt på NK Stockholm 1950-tal

Värdering11 000 - 12 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK