198 Matskedar, 2 par + 1, silver, gammalfransk modell, 1800-tal, total vikt 220 gram,
1 par stämplade Gabriel Thulin Halmstad 1843, 1 par JA Bokströnm Uddevalla, 1 så kallad belöningssked med gravyr "För Flitig Kolning" stämplad Erik Söderholm Härnösand 1856
Värdering | 900 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |