Fredag 28/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/1 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 30/1 klockan 12.00 - 15.45

Campbell, Claes-Erik (Classe), olja, Brahehus slottsruin, _15981a_8d9de81b2677f20_lg.jpeg
Campbell, Claes-Erik (Classe), olja, Brahehus slottsruin,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Wärff, Göran, pastell, komposition, _15963a_8d9df1f3b03e384_lg.jpeg
Wärff, Göran, pastell, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Berndtsson, Bertil, olja, landskap, _15984a_lg.jpeg
Berndtsson, Bertil, olja, landskap,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Chritz, Christian, olja, vinterlandskap i skymning, _15983a_lg.jpeg
Chritz, Christian, olja, vinterlandskap i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
With, Eric, pastell, motiv från Göteborgs hamn, _15985a_lg.jpeg
With, Eric, pastell, motiv från Göteborgs hamn,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,_15986a_lg.jpeg
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Höglund, Erik, akvarell, kustparti, _15987a_lg.jpeg
Höglund, Erik, akvarell, kustparti,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mason, Mats, olja, familj på strand, _15989a_lg.jpeg
Mason, Mats, olja, familj på strand,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd japansk (?) konstnär, akvarell med täckvitt, blomster, _15990a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Landin, Bengt, färglito, tupp och rävar, _15961a_8d9df28305ddf08_lg.jpeg
Landin, Bengt, färglito, tupp och rävar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Agnell, Olle, grafiska blad, 3 st, _15960a_8d9df287460b35c_lg.jpeg
Agnell, Olle, grafiska blad, 3 st,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Schantz, Philip von, akvatint och linjeetsning, stilleben med kanna, _15991a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Wilhelmsson, Carl, efter honom, etsning, Fiskare 1919, _15994a_lg.jpeg
Wilhelmsson, Carl, efter honom, etsning, Fiskare 1919,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Nordström, Andreas, färgetsning, "Grundform 3, cirkel", _15997a_8d9df3bcb0b03bf_lg.jpeg
Nordström, Andreas, färgetsning, "Grundform 3, cirkel",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Brusewitz, Gunnar, blyerts, parti från Göta Kanal med kanalbåtarna Juno och Wilhelm Tham, _16001a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jespersen, Henrik, olja, berglandskap, _16003a_lg.jpeg
Jespersen, Henrik, olja, berglandskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Rasmussen, Hans Gunnar, olja, gårdsinteriör, _16012a_lg.jpeg
Rasmussen, Hans Gunnar, olja, gårdsinteriör,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skutezky, Dominic (Döme), olja, konstnärsateljé_15681a_8d9cecae58a0210_lg.jpeg
Skutezky, Dominic (Döme), olja, konstnärsateljé
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Stoopendahl, Georg, tuschteckningar, 2 st, hästar, signerade_15682a_8d9cecaf46c0aa3_lg.jpeg
Stoopendahl, Georg, tuschteckningar, 2 st, hästar, signerade
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd ungersk konstnär, etsning, porträtt av Primaten av Ungern, kardinal János Csernoch,_15684a_8d9cecb0fb3d2a2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Van Delfft, Wilhelm efter Miereveld, Michiel Janszoon van, kopparstick, "Gustav II Adolf"_15817a_8d9d7729ce8f388_lg.jpeg
Van Delfft, Wilhelm efter Miereveld, Michiel Janszoon van, kopparstick, "Gustav II Adolf"
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, "Sommargästen", _16022a_lg.jpeg
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, "Sommargästen",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Görg, Jürgen, färglito, Botschaft - pastellvariation, _16023a_lg.jpeg
Görg, Jürgen, färglito, Botschaft - pastellvariation,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lindström, Frans, akvareller,  2 st, hus i landskap, _16024a_8d9df48bd2fe366_lg.jpeg
Lindström, Frans, akvareller, 2 st, hus i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lindström, Frans, akvareller,  2 st, motiv från Kungliga Djurgården, Stockholm, _16025a_8d9df48c7dc003a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Norsbo, Hans, etsning, "Renstjernasgatan" (Sista Styverns trappor),_15683a_8d9cecb024dde82_lg.jpeg
Norsbo, Hans, etsning, "Renstjernasgatan" (Sista Styverns trappor),
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Larsen, Axel M, olja, kor vid Dyrnäs, _16026a_lg.jpeg
Larsen, Axel M, olja, kor vid Dyrnäs,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, oljeskiss, äldre kvinna och barn, _16027a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-tal, oljeskiss, äldre kvinna och barn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, kolteckning med collage, "Vladimir Vladimirovitj Putin", _16031a_lg.jpeg
Okänd konstnär, kolteckning med collage, "Vladimir Vladimirovitj Putin",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, tusch, galopperande häst, _16033a_8d9df4f02bac858_lg.jpeg
Okänd konstnär, tusch, galopperande häst,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dreffler, Hans, olja, näckrosor, _16034a_8d9df4f0f8acb85_lg.jpeg
Dreffler, Hans, olja, näckrosor,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bøgh, Einar Vilhelm, olja, stilleben med purjolök, _16037a_lg.jpeg
Bøgh, Einar Vilhelm, olja, stilleben med purjolök,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Torsten, olja, strandparti med båtar, _16039a_lg.jpeg
Olson, Torsten, olja, strandparti med båtar,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Verde, Vincent, olja, komposition, _16040a_8d9df4f2c15cbc9_lg.jpeg
Verde, Vincent, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, stadsbild, _16041a_8d9df4f4325770e_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, stadsbild,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, personer på bänk. _16042a_8d9df527d5c6bc9_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, personer på bänk.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Van Soest, Louis Willem, olja, vinterbild från Veere, Holland, _16048a_lg.jpeg
Van Soest, Louis Willem, olja, vinterbild från Veere, Holland,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Wallin, Ellis, olja, "Solbelysta träd och berg", _16050a_lg.jpeg
Wallin, Ellis, olja, "Solbelysta träd och berg",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Högardh, Gösta, olja, "Sol och skuggor"_16052a_lg.jpeg
Högardh, Gösta, olja, "Sol och skuggor"
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kolb, Alois, etsning, paradiset, signerad, _16053a_8d9df686bc71841_lg.jpeg
Kolb, Alois, etsning, paradiset, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Domergue, Jean-Gabriel, torrnål och pochoir, "Madame Berthe Galezowska", _16054a_8d9df6876d50e6b_lg.jpeg
Domergue, Jean-Gabriel, torrnål och pochoir, "Madame Berthe Galezowska",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Ejsing, Jörgen, olja, insjölandskap, _16055a_8d9df6882c74d7b_lg.jpeg
Ejsing, Jörgen, olja, insjölandskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, gouache, landskap med kapell, _16056a_8d9df688dd97cb4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Netterblad, Per Olof, akvarell,_16057a_lg.jpeg
Netterblad, Per Olof, akvarell,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Friberg, Roj, lito, klippa och granar, _16061a_lg.jpeg
Friberg, Roj, lito, klippa och granar,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, komposition, _16062a_8d9df6899dc76af_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Werner, Bent, relief, akryl på stuck (?), komposition, _16063a_8d9df68a2fe129f_lg.jpeg
Werner, Bent, relief, akryl på stuck (?), komposition,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bell, Ingrid, färglito, stående akt, _16064a_8d9df68aeb84f05_lg.jpeg
Bell, Ingrid, färglito, stående akt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK