Köksvåg, lackerad metall och krom, Eskilstuna, _17875a_8da0d9f7ad21ac9_lg.jpeg
Köksvåg, lackerad metall och krom, Eskilstuna,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fiol, Bruno Klemm, Markneukirchen, Tyskland, _17884a_8da0da96635c6e1_lg.jpeg
Fiol, Bruno Klemm, Markneukirchen, Tyskland,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Golvur, valnöt med intarsia, England, George III, sekelskiftet 1800, _17888a_8da0da5ce20d867_lg.jpeg
Golvur, valnöt med intarsia, England, George III, sekelskiftet 1800,
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Okänd designer för Eloxören (med flera?), Norge, 4 delar eloxerad aluminium, _17891a_8da0da75ece1a04_lg.jpeg
Okänd designer för Eloxören (med flera?), Norge, 4 delar eloxerad aluminium,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Speldosa/positiv på benställning,  mahogny, 1800-talets 2 hälft, _17893a_8da0db08c3ce3af_lg.jpeg
Speldosa/positiv på benställning, mahogny, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti äldre papperslyktor, _17904a_8da0db39f279c89_lg.jpeg
Parti äldre papperslyktor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lådspegel, delvis svärtad björk, biedermeier, 1800-talets mitt, _17911a_8da0db717096ee5_lg.jpeg
Lådspegel, delvis svärtad björk, biedermeier, 1800-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordsur, delvis svärtad valnöt, Junghans, _17912a_8da0db5e52ac19c_lg.jpeg
Bordsur, delvis svärtad valnöt, Junghans,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skulptur, bemålad gips, 1910-20-tal, pojke med fotboll, _17913a_8da0db5d6d42707_lg.jpeg
Skulptur, bemålad gips, 1910-20-tal, pojke med fotboll,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leksakshäst på hjul, skuret och bemålat trä, _17916a_8da0dbad20bbce3_lg.jpeg
Leksakshäst på hjul, skuret och bemålat trä,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sockerlåda med -huggare och undre låda, valnöt, sekelskiftet 1900, _17917a_8da0dbe2d65bb50_lg.jpeg
Sockerlåda med -huggare och undre låda, valnöt, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Väggur, trä med porslinstavla, möjligen Tyskland, 1800-talets 2 hälft, _17918a_8da0dbae16a62dd_lg.jpeg
770
Väggur, trä med porslinstavla, möjligen Tyskland, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sparbössor, 2 st, delvis bemålat lergods, sekelskiftet 1900, _17922a_8da0dbaad3da244_lg.jpeg
Sparbössor, 2 st, delvis bemålat lergods, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hellström, Thomas för Nittsjö, figurin, glaserat lergods, tupp, medföljer 2 ägg Royal Copenhagen, _17592a_8da0dc2c4111f51_lg.jpeg
Hellström, Thomas för Nittsjö, figurin, glaserat lergods, tupp, medföljer 2 ägg Royal Copenhagen,
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Urna, brons, 1900-tal, _17759a_8da0dc2db061123_lg.jpeg
781
Urna, brons, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Höglund, Erik för Boda/Boda Smide, takkrona till 6 ljus, _17926a_8da0dc2ae937a50_lg.jpeg
Höglund, Erik för Boda/Boda Smide, takkrona till 6 ljus,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Klädhängare, så kallad tamburmajor, mässing, _17927a_8da0dc28d6b7664_lg.jpeg
Klädhängare, så kallad tamburmajor, mässing,
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kaminur med klockspel, antagligen England, 1910-20-tal, _17929a_8da0dc6f1711c95_lg.jpeg
Kaminur med klockspel, antagligen England, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti figuriner, porslin, keramik, metall mm, _17933a_8da0dc32123b4b2_lg.jpeg
Parti figuriner, porslin, keramik, metall mm,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sigillstampar, 4 st, skuren nefrit, Kina, 1900-tal, _17934a_8da0dc309d3e928_lg.jpeg
Sigillstampar, 4 st, skuren nefrit, Kina, 1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal, _17937a_8da0dc7060656bf_lg.jpeg
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matbestick, nysilver, modell Olga, _17756a_8da0dcd59025bfc_lg.jpeg
805
Matbestick, nysilver, modell Olga,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti kameror mm; Projector Leica, _17949a_8da0dcd267e7acd_lg.jpeg
808
Parti kameror mm; Projector Leica,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ytterbelysningar, 1 par, Nordlux Tin, _17951a_8da0dcdf2fa6d00_lg.jpeg
810
Ytterbelysningar, 1 par, Nordlux Tin,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Rakspegel, mahogny, fristående på tredelad fot, 1800-talets 2 hälft, _17957a_8da0e5adaef418a_lg.jpeg
816
Rakspegel, mahogny, fristående på tredelad fot, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK