Laddar...

Marsauktion

Marsauktion
Avslutad
Parti fiskerullar, bl.a ABU, Penn Reels och Roddy_17736a_lg.jpeg
548
Parti fiskerullar, bl.a ABU, Penn Reels och Roddy
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000, _17737a_lg.jpeg
549
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000 C, _17738a_lg.jpeg
550
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000 C,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000, _17739a_lg.jpeg
551
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000,_17740a_lg.jpeg
552
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä, _17742a_lg.jpeg
554
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för Covent Garden Collection AS, vägglykta, svärtat smide, _17767a_lg.jpeg
580
Okänd designer för Covent Garden Collection AS, vägglykta, svärtat smide,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Linder, Harald, egen verkstad, tobaksburk, tenn med invändiga bakelitplattor, art-déco/funkis, kvadratiskt med graverad dekor av stiliserade växter och personer, lockknopp i form av växt, _17773a_8da0cd7dc6ff9ac_lg.jpeg
584
Linder, Harald, egen verkstad, tobaksburk, tenn med invändiga bakelitplattor, art-déco/funkis, kvadratiskt med graverad dekor av stiliserade växter och personer, lockknopp i form av växt,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1940-50-tal, tidningshylla, rotting och bambu med glasskiva, _17749a_8da0cc0b0db4a4e_lg.jpeg
585
Okänd designer, 1940-50-tal, tidningshylla, rotting och bambu med glasskiva,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti kopparföremål, 1800-tal, _17288a_8da05a1b128b6be_lg.jpeg
588
Parti kopparföremål, 1800-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Kalebass, Senufo, Elfenbenskusten, 1900-tal, montage i växtfiber och läder, _17778a_lg.jpeg
594
Kalebass, Senufo, Elfenbenskusten, 1900-tal, montage i växtfiber och läder,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Aryballos, terrakotta, möjligen Korinth, omkring 600 f Kr, _17779a_lg.jpeg
595
Aryballos, terrakotta, möjligen Korinth, omkring 600 f Kr,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900, _17783a_8da0cd806d14601_lg.jpeg
600
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Vitrinfront, svärtat och försilvrat trä, _17784a_8da0cd820669586_lg.jpeg
601
Vitrinfront, svärtat och försilvrat trä,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Skrin, lackerat trä med bronsbeslag, Japan, Meiji, 1800-talets slut, invändigt med 5 lådor, _17785a_8da0cd8340eedff_lg.jpeg
602
Skrin, lackerat trä med bronsbeslag, Japan, Meiji, 1800-talets slut, invändigt med 5 lådor,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd designer för GAB Stockholm, visitkortsfat, nysilver, jugend, sekelskiftet 1900, _17789a_8da0ce15d366fb3_lg.jpeg
606
Okänd designer för GAB Stockholm, visitkortsfat, nysilver, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
2 delar tenn; 1 tallrik Burford & Green, Poultry Street London 1700-talets mitt, _17790a_8da0ce16d05c77d_lg.jpeg
607
2 delar tenn; 1 tallrik Burford & Green, Poultry Street London 1700-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Skulptur, patinerad brons, 1800-talets 1 hälft, stående par, möjligen Apollo och Daphne, _17791a_lg.jpeg
608
Skulptur, patinerad brons, 1800-talets 1 hälft, stående par, möjligen Apollo och Daphne,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Avslutad
Aladåbformar, 2 st, saltglaserat lergods, sekelskiftet 1900, _17792a_lg.jpeg
609
Aladåbformar, 2 st, saltglaserat lergods, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Besman, ek och metall, 1700-talets mitt, _17793a_lg.jpeg
610
Besman, ek och metall, 1700-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Golfbag, Callaway, medföljer vagn Titleist samt 3 klubbor, _17811a_lg.jpeg
639
Golfbag, Callaway, medföljer vagn Titleist samt 3 klubbor,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Gardberg, Bertel för Boda, Finland, ljusstakar, 1 par, brons, _17816a_lg.jpeg
644
Gardberg, Bertel för Boda, Finland, ljusstakar, 1 par, brons,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Koffert, papp och trä med metallbeslag, Alstermo bruk, _17276c_8da0371b2a13ceb_lg.jpeg
646
Koffert, papp och trä med metallbeslag, Alstermo bruk,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Badkar, akryl, Westerbergs Deep 1600R_17374a_8da0ce5ea221b8a_lg.jpeg
650
Badkar, akryl, Westerbergs Deep 1600R
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Golfbag Jones Sports & Co, medföljer 14 klubbor, _17819a_lg.jpeg
655
Golfbag Jones Sports & Co, medföljer 14 klubbor,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Väggur, förgyllt trä och pastellage, sannolikt sengustavianskt  Stockholmsarbete, _17820a_lg.jpeg
656
Väggur, förgyllt trä och pastellage, sannolikt sengustavianskt Stockholmsarbete,
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Avslutad
Golfbag, Tommy Armour, medföljer 6 klubbor, _17821a_lg.jpeg
657
Golfbag, Tommy Armour, medföljer 6 klubbor,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Gung/rullhäst, bemålat trä och metall, Brio, _17822a_lg.jpeg
658
Gung/rullhäst, bemålat trä och metall, Brio,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Spegelteleskop, Lotus, EQ-114, _17824a_lg.jpeg
660
Spegelteleskop, Lotus, EQ-114,
Slutpris1 300 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten, _17825a_lg.jpeg
661
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Spegeltrymå med konsol, delvis svärtad valnöt, nyrenässans, sekelskiftet 1900, _17828a_8da0cf70622284c_lg.jpeg
667
Spegeltrymå med konsol, delvis svärtad valnöt, nyrenässans, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Gueridoner, 1 par, skuret, bemålat och förgyllt trä, _17836a_8da0d98867cef9b_lg.jpeg
683
Gueridoner, 1 par, skuret, bemålat och förgyllt trä,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Cykel, 3-vxl, Yosemite, svart, 28"_17844a_8da0d91f34f7e58_lg.jpeg
691
Cykel, 3-vxl, Yosemite, svart, 28"
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Piedestaler, 2 st samt bord, konstmassa, orientaliska arbeten, _17845a_8da0da575087e37_lg.jpeg
692
Piedestaler, 2 st samt bord, konstmassa, orientaliska arbeten,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Cykel, 3-vxl, Yosemite, vit, 28"_17847a_8da0d91d46ff1fd_lg.jpeg
694
Cykel, 3-vxl, Yosemite, vit, 28"
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Cykel, 3-vxl, Yosemite, stålblå, 28"_17850a_8da0d991d4ad6bc_lg.jpeg
697
Cykel, 3-vxl, Yosemite, stålblå, 28"
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Cykel, 3-vxl, Yosemite, flerfärgad, 28"_17852a_8da0d9930c04953_lg.jpeg
699
Cykel, 3-vxl, Yosemite, flerfärgad, 28"
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Parti knivar, ritbestick mm, 1900-tal, _17853a_8da0d925942d397_lg.jpeg
700
Parti knivar, ritbestick mm, 1900-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti märken, pins, knappar mm, _17854a_8da0d9242d7bba5_lg.jpeg
701
Parti märken, pins, knappar mm,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Armbandsur, 6 st, Swatch, _17856a_8da0d926d100dd6_lg.jpeg
703
Armbandsur, 6 st, Swatch,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Skulptur/flasköppnare, metall och pärlemor, _17858a_8da0d91ae7c9560_lg.jpeg
705
Skulptur/flasköppnare, metall och pärlemor,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Skulptur, keramik, 1900-talets slut, sittande Cavalier King Charles spaniel, _17861a_8da0d9940aeaa31_lg.jpeg
709
Skulptur, keramik, 1900-talets slut, sittande Cavalier King Charles spaniel,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Motorgräsklippare, Stiga, SA 55_17862a_8da0da5e3eb0720_lg.jpeg
710
Motorgräsklippare, Stiga, SA 55
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Häcksax, Black & Decker, elektrisk_17863a_8da0da11a7f4055_lg.jpeg
711
Häcksax, Black & Decker, elektrisk
Slutpris100 SEK
Avslutad
Röjsåg/trimmer, Jonsered, GT 2124_17864a_8da0da12c35b154_lg.jpeg
714
Röjsåg/trimmer, Jonsered, GT 2124
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Trimmer, Black & Decker, elektrisk, 300W_17865a_8da0da13d0c28b4_lg.jpeg
715
Trimmer, Black & Decker, elektrisk, 300W
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Trimmer, Green work tools, batteridriven, 24V, Li-Ion_17866a_8da0da14e462cf4_lg.jpeg
718
Trimmer, Green work tools, batteridriven, 24V, Li-Ion
Slutpris100 SEK
Avslutad
Pipstånka samt kanna, laggat trä, 1800-tal, _17874a_8da0d9f4a2c3f11_lg.jpeg
726
Pipstånka samt kanna, laggat trä, 1800-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.