Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Chagall, Marc, litograferad utställningaffisch, Galerie Maeght 1972, _18587a_8da23724f7355c7_lg.jpeg
Chagall, Marc, litograferad utställningaffisch, Galerie Maeght 1972,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Chagall, Marc, utställningsaffisch, offset, Louisiana 1982, _18586a_8da2371e88251b7_lg.jpeg
Chagall, Marc, utställningsaffisch, offset, Louisiana 1982,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Miro, Joan, litograferad utställningsaffisch, Galerie Maeght 1973, _18585a_8da23725bae1aef_lg.jpeg
Miro, Joan, litograferad utställningsaffisch, Galerie Maeght 1973,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Nyman, Olle, färglito, landskap, _18583a_8da2371a13c1144_lg.jpeg
Nyman, Olle, färglito, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lindell, Lage, utställningsaffisch, offset, Lunds Konsthall 1985, _18582a_8da2371b65a4620_lg.jpeg
Lindell, Lage, utställningsaffisch, offset, Lunds Konsthall 1985,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd kinesisk konstnär, bildrulle, akvarell på papper, flodlandskap, _18597a_8da237c0b484862_lg.jpeg
Okänd kinesisk konstnär, bildrulle, akvarell på papper, flodlandskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Thorsén, Fredrik, olja, stilleben, _18609a_8da237ffe3687cd_lg.jpeg
Thorsén, Fredrik, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kragh, Ejnar R, olja, skogsstig, _18612a_8da238d476e3d48_lg.jpeg
Kragh, Ejnar R, olja, skogsstig,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Johansson, Sven, gouache, Halmstad hamn sedd från Västra Stranden, _18613a_8da238d55fd12e3_lg.jpeg
Johansson, Sven, gouache, Halmstad hamn sedd från Västra Stranden,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Johan, pastell, sommarlandskap, _18614a_8da238d68b815ca_lg.jpeg
Johansson, Johan, pastell, sommarlandskap,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fredholm, Bertil, blandteknik, komposition med ansikte, _18615a_8da238d7461a69f_lg.jpeg
Fredholm, Bertil, blandteknik, komposition med ansikte,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1910-20-tal, litografier, 1 par, inglasade, stående kvinnor, _18617a_8da238d8fa735b3_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1910-20-tal, litografier, 1 par, inglasade, stående kvinnor,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd engelsk konstnär, sekelskiftet 1900, olja, porträtt av drottning, _18629a_8da23b35835259e_lg.jpeg
Okänd engelsk konstnär, sekelskiftet 1900, olja, porträtt av drottning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gadö, Bertil, olja, blomsterstilleben, _18634a_8da239f89eed7b9_lg.jpeg
Gadö, Bertil, olja, blomsterstilleben,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd kinesisk konstnär, akvarell med täckvitt, mandarinänder, _18661a_8da23ba54c15f94_lg.jpeg
Okänd kinesisk konstnär, akvarell med täckvitt, mandarinänder,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK