Laddar...

Aprilauktion

Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Visning:

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Aprilauktion
Avslutad
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum", _18283a_lg.jpeg
325
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Eldh, Hjalmar, olja, stående akt, _18284a_8da1e0b6dc88b0e_lg.jpeg
326
Eldh, Hjalmar, olja, stående akt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti, _18286a_8da1e0bc0106ca0_lg.jpeg
328
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Saabye, Svend, färglito, "Tryk 2", _18287a_8da1e0be3d8cd5d_lg.jpeg
329
Saabye, Svend, färglito, "Tryk 2",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Friis, Achton, olja, landskap vid å, _18292a_lg.jpeg
334
Friis, Achton, olja, landskap vid å,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Avslutad
Gils, Harald, olja, flygande alfågel, _18293a_lg.jpeg
335
Gils, Harald, olja, flygande alfågel,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti, _18294a_lg.jpeg
336
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Hallman, Adolf, gouache, flicka och stjärna, _18295a_lg.jpeg
337
Hallman, Adolf, gouache, flicka och stjärna,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Ridinger, Johann Elias, kopparstick, "Der Schweins Jagd", _18296a_lg.jpeg
338
Ridinger, Johann Elias, kopparstick, "Der Schweins Jagd",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,_18305a_lg.jpeg
347
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Horup, Knud, olja, kvinna vid hav, _18306a_lg.jpeg
348
Horup, Knud, olja, kvinna vid hav,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Renqvist, Torsten, färglito, komposition, _18309a_8da23a74f53e80e_lg.jpeg
351
Renqvist, Torsten, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Renqvist, Torsten, färglito, komposition, _18310a_8da239f6011ee46_lg.jpeg
352
Renqvist, Torsten, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Renqvist, Torsten, färglito, komposition, _18311a_8da239f74c04ace_lg.jpeg
353
Renqvist, Torsten, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets 1 hälft, miniatyrmålningar, 1 par, äkta makar, _18326a_lg.jpeg
360
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets 1 hälft, miniatyrmålningar, 1 par, äkta makar,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Avslutad
Bang, Jette, 1800-talets mitt, olja,  berglandskap, _18329a_lg.jpeg
361
Bang, Jette, 1800-talets mitt, olja, berglandskap,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Avslutad
Boêthius, Lars, olja, landskap, _18328a_lg.jpeg
362
Boêthius, Lars, olja, landskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd japansk (?) konstnär, akvarell med täckvitt, blomster, _18330a_lg.jpeg
363
Okänd japansk (?) konstnär, akvarell med täckvitt, blomster,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Nyborg, Peter, färglito, komposition, _18327a_lg.jpeg
364
Nyborg, Peter, färglito, komposition,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Friberg, Roj, färglito, "Ägget", _18314a_8da21253705bc23_lg.jpeg
365
Friberg, Roj, färglito, "Ägget",
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Andersson, Olof, olja, Halmstad slott_18315a_8da212547a6f6c2_lg.jpeg
366
Andersson, Olof, olja, Halmstad slott
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Persson, Bror Edvin, olja, skogslandskap med sjö_18318a_8da212581592e73_lg.jpeg
369
Persson, Bror Edvin, olja, skogslandskap med sjö
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Peterson-Berger, Willie, blandteknik, komposition med tomater och gula lökar,_18331a_lg.jpeg
370
Peterson-Berger, Willie, blandteknik, komposition med tomater och gula lökar,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, "Over de höje fjelde", _18338a_lg.jpeg
380
Okänd konstnär, olja, "Over de höje fjelde",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Hartnack, Valdemar, tillskriven, olja, Landskap med hus, _18341a_lg.jpeg
382
Hartnack, Valdemar, tillskriven, olja, Landskap med hus,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Nielsen, Knud Reinholdt, olja, skogsväg, _18340a_lg.jpeg
383
Nielsen, Knud Reinholdt, olja, skogsväg,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Leslie, Charles Robert, kopia efter, olja, "Sancho Panza in the Apartment of the Duchess", _18342a_lg.jpeg
384
Leslie, Charles Robert, kopia efter, olja, "Sancho Panza in the Apartment of the Duchess",
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Avslutad
Sonne, Per, olja, Marinestasjon København, _18343a_lg.jpeg
385
Sonne, Per, olja, Marinestasjon København,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Kokholm, Fleming, pastell, komposition, _18348a_lg.jpeg
390
Kokholm, Fleming, pastell, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Wennemoes, Carl, olja, landskap vid sjö, _18350a_lg.jpeg
392
Wennemoes, Carl, olja, landskap vid sjö,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, italiensk blomsterförsäljerska, _18404a_lg.jpeg
421
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, italiensk blomsterförsäljerska,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 17-1800-tal, bildrulle, gouache, Diyu utdelar domar i underjorden, _18403a_lg.jpeg
422
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 17-1800-tal, bildrulle, gouache, Diyu utdelar domar i underjorden,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote", _18416a_lg.jpeg
443
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand, _18431a_lg.jpeg
458
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Grafikmapp, Fem Halmstadgrafiker_18394a_8da2217d5587d5b_lg.jpeg
466
Grafikmapp, Fem Halmstadgrafiker
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Johansson, Nils-Eric, färglitografi, durkslag med körsbär_18393a_8da2217c720be6c_lg.jpeg
467
Johansson, Nils-Eric, färglitografi, durkslag med körsbär
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost_18392a_8da2217bb6d0d17_lg.jpeg
469
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro, _18440a_lg.jpeg
472
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900, _18473a_lg.jpeg
482
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Wahlbeck, Peter, färglito, "Krokodilen i ankdammen", _18467a_8da22b8fd1966bb_lg.jpeg
496
Wahlbeck, Peter, färglito, "Krokodilen i ankdammen",
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Ström, Raul, olja, "Ur kaos skapas ordning", _18468a_8da22b94321d6c4_lg.jpeg
497
Ström, Raul, olja, "Ur kaos skapas ordning",
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Olson, Axel, etsning, 'Strandkväll'. _18480a_lg.jpeg
503
Olson, Axel, etsning, 'Strandkväll'.
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Strid, Hardy, färglitografier, 4 st, _18499a_lg.jpeg
525
Strid, Hardy, färglitografier, 4 st,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Hansen, Emil, olja, klipparti från Bornholm, _18523a_lg.jpeg
565
Hansen, Emil, olja, klipparti från Bornholm,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, utsikt över Uppsala från Tunaberg, _18548a_lg.jpeg
590
Okänd konstnär, olja, utsikt över Uppsala från Tunaberg,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal, _18552a_lg.jpeg
594
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Krüger, Einar, olja, vinterlandskap från Härjedalen, _18575a_8da22fe4a20a474_lg.jpeg
617
Krüger, Einar, olja, vinterlandskap från Härjedalen,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Kåks, Olle, utställningsaffisch, litograferad, "Night Fight Louisiana 82",_18584a_8da2371d5a81870_lg.jpeg
624
Kåks, Olle, utställningsaffisch, litograferad, "Night Fight Louisiana 82",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.