426 Fuga, Anzolo för Arte Vetraria Muranese (A.V.E.M.), Murano, tillskriven, vas, glas, "Murrine Incatenate", 1950-tal,
frökapselformad med underfångsdekor av sammanlänkade färgfält, h 19, osignerad, spår av inre fällningar
Värdering | 7 000 - 8 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |