301 Powolny, Michael för Wiener Keramik, figurin, glaserat flintgods, så kallad Jahreszeit figurin, dam med krinoloin "Frühling",
design 1917, polykrom dekor, stämplad signatur, h 32 cm, minimal nagg och hårspricka
Värdering | 3 200 - 3 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |