301 Powolny, Michael för Wiener Keramik, figurin, glaserat flintgods, så kallad Jahreszeit figurin, dam med krinoloin "Frühling",

19038a_8da3b1509de8bef_med.jpeg
  • 19038a_8da3b1509de8bef_sm.jpeg
  • 19038b_8da3b1509b0e392_sm.jpeg
  • 19038c_8da3b150968f858_sm.jpeg
  • 19038d_8da3b15094e70da_sm.jpeg
  • 19038e_8da3b15096b9a83_sm.jpeg
  • 19038f_8da3b15091d91f1_sm.jpeg

design 1917, polykrom dekor, stämplad signatur, h 32 cm, minimal nagg och hårspricka

Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK