248 Suvanto-Vaajakallio, Kerttu för Kupittaan Savi Oy, Finland, figurin, glaserat lergods, stående elefant,

18998a_8da3a5fe5d547f8_med.jpeg
  • 18998a_8da3a5fe5d547f8_sm.jpeg
  • 18998b_8da3a5fe5ff7100_sm.jpeg
  • 18998c_8da3a5fe672d959_sm.jpeg
  • 18998d_8da3a5fe5e33cf1_sm.jpeg

h 25 cm, säljes till förmån för Kattfoten, smärre slitage

Värdering400 - 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK