Laddar...

Majauktion

Söndagen den 29/5 klockan 16.

Avslutad
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum", _19232a_lg.jpeg
482
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Eldh, Hjalmar, olja, stående akt, _19234a_lg.jpeg
484
Eldh, Hjalmar, olja, stående akt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum", _19235a_lg.jpeg
485
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti, _19236a_lg.jpeg
486
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa", _19228a_8da3d969ad078ef_lg.jpeg
487
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd", _19237a_8da3d96c350f3ac_lg.jpeg
488
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne, _19238a_8da3d96d744dbb4_lg.jpeg
489
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färglito, Båtar på strand, _19239a_8da3d96e5cb1ccb_lg.jpeg
490
Lorentzon, Waldemar, färglito, Båtar på strand,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa", _19240a_8da3d96f7950013_lg.jpeg
491
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor, _19241a_8da3d97097d483e_lg.jpeg
492
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Oberoende", _19242a_8da3d9743d4794b_lg.jpeg
493
Olson, Erik, färglito, "Oberoende",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Hallman, Adolf, gouache, flicka och stjärna, _19245a_lg.jpeg
496
Hallman, Adolf, gouache, flicka och stjärna,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Friis, Achton, olja, landskap vid å, _19246a_lg.jpeg
497
Friis, Achton, olja, landskap vid å,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Gils, Harald, olja, flygande alfågel, _19247a_lg.jpeg
498
Gils, Harald, olja, flygande alfågel,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne, _19249a_8da3d9c08c1db90_lg.jpeg
500
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Det stora gästabudet 2", _19250a_8da3d9c145d1d0a_lg.jpeg
501
Olson, Erik, färglito, "Det stora gästabudet 2",
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglitografier 3 st, surrealistiska kompositioner, _19251a_8da3d9c22c08f1f_lg.jpeg
502
Olson, Erik, färglitografier 3 st, surrealistiska kompositioner,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglitografier 2 st, kompositioner med stolar, _19252a_8da3d9c2f7ca022_lg.jpeg
503
Olson, Erik, färglitografier 2 st, kompositioner med stolar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa", _19253a_8da3d9c3cd2cda2_lg.jpeg
504
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor, _19254a_8da3d9e79fa38fd_lg.jpeg
505
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd", _19255a_8da3d9e89652849_lg.jpeg
506
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Lycklig resa", _19256a_8da3d9ea2cf53a6_lg.jpeg
507
Olson, Erik, färglito, "Lycklig resa",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, komposition, _19257a_8da3d9eb868092c_lg.jpeg
508
Olson, Erik, färglito, komposition,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, färgvariant av "Fransk hamnscen",  _19258a_8da3d9ec7762240_lg.jpeg
509
Olson, Axel, färglito, färgvariant av "Fransk hamnscen",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,_19261a_lg.jpeg
512
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Andersson, Olof, olja, Halmstad slott_19265a_lg.jpeg
516
Andersson, Olof, olja, Halmstad slott
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Persson, Bror Edvin, olja, skogslandskap med sjö_19267a_lg.jpeg
522
Persson, Bror Edvin, olja, skogslandskap med sjö
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Nyborg, Peter, färglito, komposition, _19268a_lg.jpeg
523
Nyborg, Peter, färglito, komposition,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets 1 hälft, miniatyrmålningar, 1 par, äkta makar, _19270a_lg.jpeg
525
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets 1 hälft, miniatyrmålningar, 1 par, äkta makar,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Avslutad
Bang, Jette, 1800-talets mitt, olja,  berglandskap, _19271a_lg.jpeg
533
Bang, Jette, 1800-talets mitt, olja, berglandskap,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, "Over de höje fjelde", _19272a_lg.jpeg
534
Okänd konstnär, olja, "Over de höje fjelde",
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Peterson-Berger, Willie, blandteknik, komposition med tomater och gula lökar,_19274a_lg.jpeg
536
Peterson-Berger, Willie, blandteknik, komposition med tomater och gula lökar,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd japansk (?) konstnär, akvarell med täckvitt, blomster, _19275a_lg.jpeg
538
Okänd japansk (?) konstnär, akvarell med täckvitt, blomster,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Sonne, Per, olja, Marinestasjon København, _19277a_lg.jpeg
549
Sonne, Per, olja, Marinestasjon København,
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Leslie, Charles Robert, kopia efter, olja, "Sancho Panza in the Apartment of the Duchess", _19278a_lg.jpeg
550
Leslie, Charles Robert, kopia efter, olja, "Sancho Panza in the Apartment of the Duchess",
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Avslutad
Nielsen, Knud Reinholdt, olja, skogsväg, _19279a_lg.jpeg
551
Nielsen, Knud Reinholdt, olja, skogsväg,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Hartnack, Valdemar, tillskriven, olja, Landskap med hus, _19281a_lg.jpeg
553
Hartnack, Valdemar, tillskriven, olja, Landskap med hus,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kokholm, Fleming, pastell, komposition, _19283a_lg.jpeg
562
Kokholm, Fleming, pastell, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Grafikmapp, Fem Halmstadgrafiker_19319a_lg.jpeg
606
Grafikmapp, Fem Halmstadgrafiker
SlutprisInga bud
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Johansson, Nils-Eric, färglitografi, durkslag med körsbär_19322a_lg.jpeg
608
Johansson, Nils-Eric, färglitografi, durkslag med körsbär
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost_19320a_lg.jpeg
609
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 17-1800-tal, bildrulle, gouache, Diyu utdelar domar i underjorden, _19339a_lg.jpeg
626
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 17-1800-tal, bildrulle, gouache, Diyu utdelar domar i underjorden,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote", _19343a_lg.jpeg
630
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ljungström, Carl-Erik, pastell, Törnsångare_18678a_8da2e7a91c03ce3_lg.jpeg
631
Ljungström, Carl-Erik, pastell, Törnsångare
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd tjeckisk konstnär, etsning, Thynkyrkan och astronomiska uret, Stare Mesto, Prag, _18679a_8da2e7a2ef49796_lg.jpeg
632
Okänd tjeckisk konstnär, etsning, Thynkyrkan och astronomiska uret, Stare Mesto, Prag,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, tusch, Norre port, Halmstad_18683a_8da2e7381aa2f87_lg.jpeg
633
Okänd konstnär, tusch, Norre port, Halmstad
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Qvarsebo, Michael, färglitografi, fågelmannen, _18829a_8da37440c738237_lg.jpeg
647
Qvarsebo, Michael, färglitografi, fågelmannen,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Törner, Inge, olja, "Vilande gräsänder, Säveån", _18884a_8da38c2f56898b8_lg.jpeg
648
Törner, Inge, olja, "Vilande gräsänder, Säveån",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.