46 Palmqvist, Sven för Orrefors, vas glas, "Kraka",

19531a_lg.jpeg
  • 19531a_lg.jpeg
  • 19531b_lg.jpeg
  • 19531c_lg.jpeg

dekor av nätmönster av luftbubblor samt grönt och blått underfång, signerad och numrerad 349 (1955), h 19 cm

Utropspris2 200  - 2 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK
*Följerätt gäller för denna artikel