49 Powolny, Michael för Wiener Keramik, figurin, glaserat flintgods, så kallad Jahreszeit figurin, dam med krinolin "Frühling",

19534a_lg.jpeg
  • 19534a_lg.jpeg
  • 19534b_lg.jpeg
  • 19534c_lg.jpeg
  • 19534d_lg.jpeg
  • 19534e_lg.jpeg
  • 19534f_lg.jpeg

design 1917, polykrom dekor, stämplad signatur, h 32 cm, minimal nagg och hårspricka

Utropspris2 200  - 2 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK