Augustiauktion söndagen den 28/8 klockan 16.00.

Fredag 26/8 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/8 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/8 klockan 12.00 - 16.00

Okänd designer för Form og Farve, hals- respektive armring, förgylld metall, _21673a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver, Chippendale, Finland 1900-talets slut, total vikt 150 gram, _21183a_8da7929e0fbb5c9_lg.jpeg
Kaffeskedar, 12 st, silver, Chippendale, Finland 1900-talets slut, total vikt 150 gram,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Georg Jensen design group, mobile wrist straps, 6 st, sterlingsilver och gummi, _21678a_lg.jpeg
Georg Jensen design group, mobile wrist straps, 6 st, sterlingsilver och gummi,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hängen 6 st, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,  _21681a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti silver, total vikt 1110 gram, _21601a_8da85e09d72343b_lg.jpeg
Parti silver, total vikt 1110 gram,
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 400 - 3 600 SEK
Sockerskål, silver och glas, i form av svan, _21607a_8da84e1464f73d2_lg.jpeg
Sockerskål, silver och glas, i form av svan,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Brosch, silver (?) och paste, antagligen Portugal, 1800-tal, dekor av gammalslipade vita stenar samt av svärdskors (Santiago) i rött, _21767a_8da85d0ecb32622_lg.jpeg
Brosch, silver (?) och paste, antagligen Portugal, 1800-tal, dekor av gammalslipade vita stenar samt av svärdskors (Santiago) i rött,
Slutpris1 600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bengtsson, Walter, relief, sterlingsilver och glas, "Kattrelief", _21797a_lg.jpeg
Bengtsson, Walter, relief, sterlingsilver och glas, "Kattrelief",
SlutprisInga bud
Värdering26 000 - 28 000 SEK
Skål för smörthe, silvermonterat masurträ, så kallad Ja-Phor, Tibet eller Nepal, 18-1900-tal, _21809a_8da867544c0226c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Kaffeskedar, silver, total vikt 85 gram, _21789a_8da85e367cda61a_lg.jpeg
Kaffeskedar, silver, total vikt 85 gram,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Julskedar, 10 st, silver, total vikt 260 gram, _21790a_8da85e380bb890f_lg.jpeg
Julskedar, 10 st, silver, total vikt 260 gram,
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Medaljer, 4 st, silver, djurskydd, total vikt cirka 160 gram, _21847a_8da8688a34a1e47_lg.jpeg
Medaljer, 4 st, silver, djurskydd, total vikt cirka 160 gram,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Damarmbandsur, förgyllt stål, Girard-Perregaux, 1900-talets mitt, _21910a_lg.jpeg
Damarmbandsur, förgyllt stål, Girard-Perregaux, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Johansson, Stefan (Paul), egen verkstad Hishult, kandelaber till 3 ljus, sterlingsilver, granit och körsbärsträ,_21967a_lg.jpeg
801
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK